Aleksandra Burska o zastosowaniu produktów stalowych w budownictwie będzie mówić na przykładach projektów polskich i zagranicznych. Nawiązując do stabilizacji osuwiska Tęgoborze w Małopolsce, wyjaśni zagadnienia związane z kształtownikami konstrukcyjnymi. Z kolei zalety profili otwartych (profile VU) będzie można poznać dzięki zastosowaniu ich przy budowie mostu kolejowego nad Bugiem oraz mostu drogowego nad Dunajem, łączącego Węgry i Słowację w miejscowości Komarno. Do tego omówione zostaną pale stalowe – w odniesieniu do projektu realizowanego w fińskiej miejscowości Lahti, gdzie na potrzeby konstrukcji mostu zaprojektowano je dla obciążeń około 10 000 kN (na nich zainstalowane zostaną płyty jezdni).

Tegoroczna, VIII edycja Konferencji „Geoinżynieria w Budownictwie” odbędzie się w dniach 4–6 grudnia w Krakowie. Na pierwszy konferencyjny dzień zaplanowano warsztaty, podczas których poruszony zostanie temat stosowania geosyntetyków w nowoczesnym budownictwie infrastrukturalnym. Kolejne dwa dni poświęcone zostaną na prelekcje i panele dyskusyjne. Częścią Konferencji będzie również wręczenie nagród TYTAN 2018, które trafią w ręce autorów najlepszego Produktu w obszarze geoinżynieryjnym oraz wykonawców najlepszego Projektu w obszarze geoinżynieryjnym.

Więcej informacji na temat najbliższej Konferencji „Geoinżynieria w Budownictwie” znajdują się na stronie www wydarzenia. Zapraszamy do udziału!

Przeczytaj także: Kondygnacje podziemne w zabudowie miejskiej – relacja z VII Konferencji „Geoinżynieria w Budownictwie”