Seminarium, które odbędzie się już po raz osiemnasty, stanowi ważną odpowiedź na potrzebę popularyzacji wiedzy obejmującej projektowanie oraz wykonywanie konstrukcji geotechnicznych. W tym cyklicznym wydarzeniu udział biorą przedstawiciele wszystkich etapów procesu inwestycyjnego: projektanci, wykonawcy i inwestorzy, ale też pracownicy administracji. Zaproszeni eksperci wygłoszą referaty bazujące na praktyce - przykłady przez nich omawiane dotyczyć będą projektowania, wykonawstwa, kontroli robót. Prelegenci zaprezentują też, w celach dydaktycznych, przykłady awarii w obrębie inwestycji i przedstawią wnioski płynące z analizy tych przykładów.

Przygotowując kolejne edycje seminarium, organizatorzy bacznie przyglądają się branży, decydując, jakie zagadnienia są dla branży najistotniejsze w danym momencie. W tym roku, po raz kolejny, szczególna uwaga zostanie poświęcona wzmacnianiu podłoża gruntowego i fundamentowaniu budowli, gdyż warto przyjrzeć się ponownie tej tematyce, zapoznać z nowoczesnymi rozwiązaniami, zdobyć wiedzę i wymienić się doświadczeniami. W ciągu ostatnich kilkunastu lat uczestnicy spotkania pochylali się również nad takimi tematami, jak głębokie wykopy na terenach wielkomiejskich, wykopy i nasypy na trasach komunikacyjnych, fundamenty palowe i specjalne, głębokie posadowienia budynków wysokich czy też konstrukcje stalowe w geotechnice.

Instytut Badań Dróg i Mostów oraz Polskie Zrzeszenie Wykonawców Fundamentów Specjalnych zaprasza na wydarzenie 7 marca 2019 r. do Warszawskiego Domu Technika NOT.

Więcej szczegółów dotyczących rejestracji na seminarium można znaleźć TUTAJ.

Patronem medialnym XVIII Seminarium Geotechnika dla Inżynierów są m.in. czasopismo „GDMT geoinżynieria drogi mosty tunele” oraz portal inzynieria.com.

Zobacz także: Głębokie fundamentowanie na budowie najwyższego budynku na świecie