Podczas kilkugodzinnych warsztatów, które są częścią jubileuszowej, X Konferencji „Geoinżynieria w Budownictwie", specjaliści omówią m.in. uwarunkowania wzmacniania (kiedy, czy i dlaczego wzmacniać), techniki wzmacniania gruntów, monitorowanie po realizacji oraz odbiory (uwarunkowania całego procesu z punktu widzenia ciągłości inwestycji oraz jakościowego).

Co istotne, z uwagi na panującą nadal wokół nas pandemię COVID-19, Organizator podjął decyzję o przeniesieniu warsztatów do przestrzeni wirtualnej. 

W ten sam sposób, czyli online, odbędą się obrady konferencyjne 23 września. Za każdym razem dla uczestników nasze konferencje to okazja do wysłuchania prelekcji przygotowanych przez cenionych w branży ekspertów oraz wzięcia udziału w forach dyskusyjnych. Również w tym roku punktem kluczowym Konferencji będą prelekcje ekspertów, przedstawiające zastosowania nowoczesnych i skutecznych rozwiązań w obszarach budownictwa kubaturowego, infrastruktury drogowej i kolejowej oraz hydrotechniki.

Omówione zostaną jednak przede wszystkim zabezpieczenia przeciwpowodziowe – temat niezwykle ważny z uwagi na narastającą częstotliwość występowania deszczy nawalnych – ale też posadawianie obiektów w skomplikowanych warunkach gruntowych, wzmacnianie podłoża, fundamenty głębokie, technologie uszczelniania zapobiegające filtracji wód gruntowych, technologie iniekcyjne, zabezpieczenie głębokich wykopów... i wiele innych tematów.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie wydarzenia Konferencja „Geoinżynieria w budownictwie”.

Przeczytaj także: Geoinżynieria w Budownictwie – nowe wyzwania, nowe rozwiązania