• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Uszczelnianie nasypu przy drodze wojewódzkiej nr 181 [zdjęcia, wideo]

Opublikowano: 02-11-2020 Źródło: inzynieria.com

Do grudnia potrwa zabezpieczanie i uszczelnianie nasypu przy drodze wojewódzkiej nr 181 w miejscowości Drawski Młyn (woj. wielkopolskie). Prace już się rozpoczęły.


Fot. WZDW w Poznaniu Fot. WZDW w Poznaniu

Zagrożeniem dla nasypu, a tym samym także dla bezpieczeństwa kierowców i pieszych, są wody gruntowe, które przenikają pod warstwami konstrukcyjnymi nawierzchni. W Drawskim Młynie zaplanowano wykonanie ścianki szczelnej o powierzchni 499 m2. Całość – na długości 110 m – zostanie zwieńczona oczepem systemowym. Ponadto, w rejonie dwóch przepustów, przewidziano doszczelnienie w postaci wgłębnej iniekcji ciśnieniowej zaczynem cementowym – na głębokość około 3 m.

Jak przebiegają prace? Zobacz poniższy film:

Do budowy ścianki szczelnej wykorzystane mają zostać, jak poinformował nas Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich, grodzice winylowe wyprodukowane z twardego polichlorku winylu modyfikowanego środkami ułatwiającymi przetwórstwo, modyfikatorami udarności, stabilizatorami termicznymi oraz wypełniaczami mineralnymi.Fot. WZDW w Poznaniu

Fot. WZDW w Poznaniu

Fot. WZDW w Poznaniu

Fot. WZDW w Poznaniu

Droga wojewódzka nr 181 przebiega przez woj. wielkopolskie i lubuskie, ma 53 km długości, łączy Drezdenko z Czarnkowem. Trasa biegnie równolegle do koryta Noteci.

Przeczytaj także: Remont uszkodzonych umocnień brzegu Noteci

Powiązane

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.