Umowę z wykonawcą podpisano w sierpniu. Na początek przewidziano rozbudowę falochronu północnego, który ochrania basen rybacki. W planie jest także budowa, w części jachtowej, stałego pomostu o długości 180 m, do którego zakotwiczone zostaną trzy pomosty pływające. Korzystający z nich będą mieli do dyspozycji przyłącza elektryczne i wodne, drabinki, stanowiska ze sprzętem ratowniczym – łącznie zaplanowano 98 zupełnie nowych miejsc do cumowania.

Wszystko powinno być gotowe za dwa lata. Inwestycja ma zapewnione dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Unijne wsparcie osiągnie poziom 83%, wynosząc około 22,2 mln zł.

Z portu w Pucku korzystają rybacy i, głównie latem, żeglarze. Ponad sześć lat ciężko pracowaliśmy przy tym projekcie, w międzyczasie wzrosły ceny usług i materiałów budowlanych i gdyby nie dodatkowe wsparcie z funduszy unijnych, nie dalibyśmy rady, Rozbudowa portu przyczyni się do rozwoju nie tylko miasta, ale i całego regionu – mówi Hanna Pruchniewska, burmistrz Pucka.

Przeczytaj także: Obrotnica w Porcie Elbląg – kiedy i za ile powstanie?