W dniach 16–17 maja 2023 r. w Gdańsku odbędzie się Konferencja Budowa Farm Wiatrowych (BFW). Jednym z prelegentów będzie dr Edyta Majer z Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego, która w swoim wystąpieniu przybliży uczestnikom zagadnienia związane z badaniami podłoża gruntowego na obszarach morskich na potrzeby posadawiania morskich farm wiatrowych.
Offshore wind. Fot. Adobe Stock
Konferencja Budowa Farm Wiatrowych - #BFW2023 to nowa inicjatywa Wydawnictwa Inżynieria, która ma stać się platformą wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy różnymi stronami procesu inwestycyjnego związanego z realizacją morskich farm wiatrowych. Dwudniowe wydarzenie będzie koncentrować się na inżynierskich niuansach realizacji zarówno budowy, jak i przyłączy elektrowni oraz możliwościach technicznych posadowienia morskich farm wiatrowych i ich przyłączy, a także realizacji budowy portów instalacyjnych i serwisowych.
Metody rozpoznania podłoża gruntowego
Niezbędnym warunkiem rozpoczęcia procesu inwestycyjnego są badania podłoża. Temu zagadnieniu poświęcone będzie wystąpienie dr Edyty Majer z Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego.
dr Edyta Majer, Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy, podczas Kongresu GiBP 2022 / fot. Quality Studio
W referacie „Badania podłoża gruntowego na obszarach morskich RP na potrzeby posadawiania Morskich Farm Wiatrowych oraz urządzeń służących do wyprowadzenia mocy” zaprezentuje metody rozpoznania podłoża gruntowego oraz ich specyfikę na obszarach polskich wód terytorialnych. Przedstawi również doświadczenia geologów inżynierskich zdobyte podczas prowadzenia dozoru geologicznego na statkach badawczych przystosowanych do badań podłoża budowlanego pod poziomem dna morskiego.
Ceniony ekspert
Dr Edyta Majer zajmuje się badaniami stosowanymi z zakresu geologii inżynierskiej i geotechniki. Obecnie jej główne zainteresowania badawcze dotyczą procesu dokumentowania badań podłoża oraz określania warunków geologiczno-inżynierskich. Zajmuje się działalnością konsultingową w zakresie prawa geologicznego i górniczego oraz badań podłoża budowalnego na obszarach morskich.
Specjalizuje się w badaniach i określaniu właściwości izolacyjnych barier geologicznych, parametrów ściśliwości i konsolidacji gruntów. Jest autorką wielu dokumentacji, opinii, ekspertyz i publikacji naukowych z zakresu geologii inżynierskiej oraz geotechniki.
Nowa tematyka – sprawdzona formuła
Konferencja Budowa Farm Wiatrowych jest nowym projektem w portfolio Wydawnictwa Inżynieria, które w ciągu dwóch dekad zorganizowało ponad 50 branżowych konferencji i kongresów, wydaje portal inzynieria.com oraz tworzy inspirujące oraz cieszące się uznaniem projekty pomagające nawiązać dialog biznesu ze środowiskiem naukowym.
Na uczestników Konferencji BFW czeka nie tylko wiedza, ale i atrakcje. Oprócz części merytorycznej, organizatorzy przewidzieli w programie także kolację biesiadną, podczas której będzie czas na kuluarowe rozmowy i nawiązywanie kontaktów.
Zapraszamy na stronę Konferencji.
Przeczytaj także: Jak przebudowywane jest nabrzeże w gdyńskim porcie? [film]
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.