W dniach 16–17 maja 2023 r. w Gdańsku odbędzie się Konferencja Budowa Farm Wiatrowych - #BFW2023. Jednym z prelegentów będzie Mariusz Leszczyński, ekspert w dziedzinie geotechniki i dyrektor zarządzający w firmie GuD Offshore Wind Polska sp. z o.o. W swoim pierwszym wystąpieniu zaprezentuje krótki rys historyczny rozwoju morskiej branży wiatrowej z perspektywy globalnej. W kolejnym, drugiego dnia konferencji, skupi się na omówieniu możliwości i potencjału w zakresie usług doradczych oraz projektowania geotechnicznego dla inwestycji morskich farm wiatrowych.
Rozwój morskiej branży wiatrowej z perspektywy globalnej. Fot. Adobe Stock
Konferencja Budowa Farm Wiatrowych - #BFW2023 to nowa inicjatywa Wydawnictwa Inżynieria, która ma stać się platformą wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy różnymi stronami procesu inwestycyjnego związanego z realizacją morskich farm wiatrowych. Dwudniowe wydarzenie będzie koncentrować się na inżynierskich niuansach realizacji zarówno budowy, jak i przyłączy elektrowni oraz możliwościach technicznych posadowienia morskich farm wiatrowych i ich przyłączy, a także realizacji budowy portów.
Charakterystyka branży
Mariusz Leszczyński w swojej pierwszej prezentacji przedstawi ogólny zarys historii rozwoju morskiej branży wiatrowej na świecie, ze szczególnym podkreśleniem inwestycji na Morzu Bałtyckim i Północnym. Zaprezentuje podstawową charakterystykę tej branży – popartą liczbami, by łatwiej było zrozumieć skalę analizowanych inwestycji z punktu widzenia szeroko rozumianej energetyki, jak również ocenić, gdzie w świetle rozwoju globalnego sytuuje się Morze Bałtyckie i jego potencjał.
W swoim drugim wystąpieniu omówi możliwości w zakresie usług doradczych oraz projektowania geotechnicznego dla inwestycji morskich farm wiatrowych.
Wiedza poparta doświadczeniem
Mariusz Leszczyński jest dyrektorem zarządzającym w firmie GuD Offshore Wind Polska sp. z o.o. oraz prezesem firmy Geomechanika sp. z o.o., jednocześnie pełniąc rolę eksperta w dziedzinie geotechniki. W swojej karierze zawodowej zajmował się szeroką gamą aspektów geotechnicznych w kraju i zagranicą, projektowaniem i doradztwem technicznym, jak również zarządzaniem projektami i kierowaniem dużymi zespołami ludzi.
Od lewej: dr inż. Jarosław Rybak (Politechnika Wrocławska) oraz Mariusz Leszczyński (Komitet KT254 ds. geotechniki w Polskim Komitecie Normalizacyjnym). XI Konferencja Geoinżynieria w Budownictwie. Fot. Quality Studio
Posiada 25-letnie doświadczenie zawodowe, a od kilkunastu lat sprawuje również funkcję przewodniczącego komitetu technicznego KT254 ds. geotechniki w Polskim Komitecie Normalizacyjnym. Jest członkiem europejskiego komitetu technicznego TC250/SC7 w ramach CEN ds. normalizacji w geotechnice, silnie zaangażowanym w prace nad nową odsłoną normy Eurokod 7.
Brał udział w realizacji takich projektów, jak wysokościowiec Złota 44 w Warszawie, Silesia City Center w Katowicach, most Roskilde Fjord Forbindelse w Danii, Muzeum Lotnictwa w Krakowie czy też Wheatstone Gas Terminal w Australii. Był także kierownikiem projektów oraz wiodącym ekspertem w zakresie geotechniki dla studiów wykonalności, analiz techniczno-ekonomicznych, a także projektów budynków oraz infrastruktury w Polsce oraz zagranicą.
Nowa tematyka – sprawdzona formuła
Konferencja Budowa Farm Wiatrowych jest nowym projektem w portfolio Wydawnictwa Inżynieria, które w ciągu dwóch dekad zorganizowało ponad 50 branżowych konferencji i kongresów, wydaje portal inzynieria.com oraz tworzy inspirujące oraz cieszące się uznaniem projekty pomagające nawiązać dialog biznesu ze środowiskiem naukowym.
Na uczestników Konferencji BFW czeka nie tylko wiedza, ale i atrakcje. Oprócz części merytorycznej, organizatorzy przewidzieli w programie także kolację biesiadną, podczas której będzie czas na kuluarowe rozmowy i nawiązywanie kontaktów.
Zapraszamy na stronę Konferencji.
Przeczytaj także: Porty instalacyjne i serwisowe – istotne ogniwo morskiej energetyki wiatrowej
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.