W dniach 19-21 września w Tomaszowicach pod Krakowem odbędzie się II Kongres Goeinżynieria i Budownictwa Podziemne. Jednym z prelegentów będzie Barbara Michalska, I zastępca prezydenta miasta Świnoujście, która w swoim wystąpieniu opowie o wdrażaniu do eksploatacji tunelu pod Świną.
Tunel w Świnoujściu
Tunel pod Świną, czyli przeprawa łącząca wyspy Wolin i Uznam, został oficjalnie otwarty 30 czerwca. Dzięki inwestycji mieszkańcy i turyści mogą poruszać się między wyspami bez konieczności przeprawiania się promem, która wcześniej była jedyną możliwością komunikacji. Tunel jest najdłuższą tego typu przeprawą w Polsce, ma łączną długość 1780 m. Jego budowa kosztowała ponad 900 mln złotych.
W wystąpieniu Barbary Michalskiej zostaną poruszone wątki dotyczące budowy tunelu, ze szczególnym uwzględnieniem prac końcowych oraz prób odbiorowych. Dokonana zostanie ocena realizacji budowy. Poruszona zostanie także tematyka narzędzi, za pomocą których zarządca drogi w Świnoujściu kontroluje obiekt oraz proces przygotowywania się zarządcy do jego otwarcia. Zaprezentowane zostaną również dane dotyczące wpływu wybudowanego tunelu na ruch w mieście oraz rozwój Świnoujścia.
Pełnomocnik ds. budowy stałego połączenia
Barbara Michalska jest absolwentką Wydziału Ochrony Środowiska i Inżynierii Sanitarnej Politechniki Lubelskiej. Posiada uprawnienia do kierowania, nadzorowania i kontrolowania budów, projektowania sieci i instalacji sanitarnych. W dotychczasowej karierze zawodowej pracowała zawodowo w firmach związanych z branżą budowlaną, tj.: Mostostal Panel Co. Warszawa, ESPEBEPE S.A. Szczecin, Energotech sp. z o.o., Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu, w których pełniła także funkcje kierownicze. Ponadto w latach 1995-2003 prowadziła własną działalność gospodarczą w zakresie nadzorowania projektowania budowlanego.
Barbara Michalska
W latach 1997-1998 pracowała w Nadzorze Budowlanym w Urzędzie Rejonowym w Świnoujściu, zajmując się wydawaniem pozwoleń na budowę oraz pozwoleń na użytkowanie obiektów. W latach 2003-2010 zajmowała stanowisko Naczelnika Wydziału Inżyniera Miasta Urzędu Miasta Świnoujście realizując wiele inwestycji miejskich i zarządzając drogami. W tym samym okresie była biegłym sądowym przy Sądzie Okręgowym w Szczecinie. Od 2007 r. pełni funkcję pełnomocnika Prezydenta ds. budowy stałego połączenia w Świnoujściu. Została powołana na urząd I Zastępcy Prezydenta Miasta Świnoujście w dniu 6 grudnia 2010 r.
Kongres #GIBP2023 – lokalne uwarunkowania inwestycji – dobór technologii
W dniach 19-21 września w Tomaszowicach pod Krakowem odbędzie się II edycja ogólnopolskiego Kongresu Geoinżynierii i Budownictwa Podziemnego. Biorący w nim udział przedstawiciele świata biznesu, nauki, władz lokalnych i państwowych będą mieli okazję wzięcia udziału w warsztatach, prelekcjach, pokazach i wycieczce technicznej.
W tym roku wiodącą tematyką Kongresu będzie specyfika prowadzenia robót, dostosowania rozwiązań technologicznych oraz sprzętu w zależności od uwarunkowań gruntowych, czy wręcz niejednokrotnie od „regionalnej” dostępność materiałów. Celem będzie:
• wskazanie problemów charakterystycznych dla różnych regionów naszego kraju
• zaprezentowanie rozwiązań technicznych dedykowanych dla problemów występujących głównie „lokalnie”
• wsparcie w ukierunkowaniu i dopasowaniu rozwiązań
Poszczególne bloki tematyczne będą moderować przedstawiciele środowiska akademickiego,
aktywnie działający w różnych regionach Polski.
Kongres odbędzie się w formule hybrydowej: będzie można w nim uczestniczyć bezpośrednio w Krakowie oraz online za pośrednictwem platformy AkademiaInzynieria.com
Zapraszamy do REJESTRACJI przez STRONĘ KONGRESU.
Przeczytaj także: Kluczowe organizacje i instytucje wspierają II Kongres Geoinżynierii i Budownictwa Podziemnego
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.