Poprzez swoją wydajność i niezawodność, kręgosłup systemu transportowego Warszawy stanowi metro. Obecnie z podziemnej miejskiej kolei każdego roku korzysta około 200 mln pasażerów.
Metro w Warszawie. Fot. arway/Adobe Stock
Aktualnie w Warszawie są dwie linie metra, a miasto już planuje rozbudowę systemu. Celem jest nie tylko wytworzenie dodatkowych miejsc dogodnych przesiadek między poszczególnymi liniami metra, ale także umożliwienie przesiadania się na inne środki transportu, przede wszystkim do tramwajów i autobusów.
Z uwagi na fakt, że przy tego typu inwestycjach zmiana jednego parametru może wpływać na pozostałe integralne elementy, kluczowe dla projektowania linii metra jest dokładne rozpoznanie terenu. Pozwala to na właściwy dobór rozwiązań projektowych i odpowiednich metod prowadzenia robót budowlanych.
To właśnie etap przed rozpoczęciem budowy linii metra jest obarczony znaczną częścią ryzyk, w szczególności mogących wpływać na harmonogram i koszt realizacji inwestycji. O szczegółach, w trakcie II Kongresu Geoinżynieria i Budownictwo Podziemne, opowie Karol Kalwarczyk, zastępca dyrektora ds. przygotowania inwestycji w spółce Metro Warszawskie.
Kongres #GIBP2023 – lokalne uwarunkowania inwestycji – dobór technologii
II Kongres Geoinżynieria i Budownictwo Podziemne odbędzie się w dniach 19-21 września 2023 r. w Tomaszowicach pod Krakowem. Biorący w nim udział przedstawiciele świata biznesu, nauki, władz lokalnych i państwowych będą mieli okazję wzięcia udziału w warsztatach, prelekcjach, pokazach i wycieczce technicznej.
W tym roku wiodącą tematyką Kongresu będzie specyfika prowadzenia robót, dostosowania rozwiązań technologicznych oraz sprzętu w zależności od uwarunkowań gruntowych czy wręcz niejednokrotnie od „regionalnej” dostępności materiałów. Celem będzie:
- wskazanie problemów charakterystycznych dla różnych regionów naszego kraju
- zaprezentowanie rozwiązań technicznych dedykowanych dla problemów występujących głównie „lokalnie”
- wsparcie w ukierunkowaniu i dopasowaniu rozwiązań.
Poszczególne bloki tematyczne będą moderować przedstawiciele środowiska akademickiego, aktywnie działający w różnych regionach Polski.
Kongres odbędzie się w formule hybrydowej: będzie można w nim uczestniczyć bezpośrednio lub online za pośrednictwem platformy AkademiaInzynieria.com
Zapraszamy do REJESTRACJI przez STRONĘ KONGRESU.
Przeczytaj także: Kluczowe organizacje i instytucje wspierają II Kongres Geoinżynierii i Budownictwa Podziemnego
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.