Jak powiedział w piątek prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, celem prac jest określenie właściwości gruntów, m.in. ich składu i gęstości. Prace te "mają pokazać stabilność gruntu oraz to, jak, gdzie i ile betonu trzeba wylać, żeby było bezpiecznie" - mówił prezydent.
Prowadzący odwierty Janusz Supel powiedział w piątek, że w planach jest wywiercenie 92 otworów o głębokości od 4 do 15 metrów. "70 z nich zostanie przeprowadzonych bezpośrednio pod planowanym stadionem, reszta na terenie infrastruktury, która będzie się znajdowała wokół niego" - wyjaśniał.

Pobrane próbki przewiezione zostaną do laboratorium i tam przebadane. Supel dodał, że odwierty potrwają ok. miesiąca, natomiast raport z badań będzie gotowy do końca kwietnia.
Dutkiewicz zaznaczył, że początek odwiertów, to pierwsza praca w terenie, która poprzedza wylanie fundamentów. "Przetarg na wykonawcę rozstrzygniemy najprawdopodobniej na przełomie lipca i sierpnia" - zapowiedział.

Prezydent dodał, że zainteresowane inwestycją firmy będą brały udział w kształtowaniu się przetargu. "Chcemy, żeby pewne rzeczy zostały wyjaśnione wcześniej. Żebyśmy w momencie rozpoczęcia przetargu nie byli zalewani tysiącem niepotrzebnych protestów" - mówił prezydent.

Stadion powstanie na wrocławskich Maślicach. Jego budowa ma się zakończyć w 2010 r.