• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Ryzyka podczas planowania i realizacji kampanii geotechnicznej w strefie nearshore

Opublikowano: 25-03-2024 Źródło: inzynieria.com

Konferencja Budowa Farm Wiatrowych, która odbędzie się w dniach 10-11 kwietnia w Sopocie to doskonała platforma wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy różnymi stronami procesu inwestycyjnego związanego z realizacją zarówno morskich, jak i lądowych farm wiatrowych


Kampanie geotechniczne w strefie nearshore. Fot. Adobe Stock Kampanie geotechniczne w strefie nearshore. Fot. Adobe Stock

Zgodnie z rządowymi założeniami strategicznymi, w 2040 r. ponad połowa mocy zainstalowanych w Polsce ma pochodzić ze źródeł zeroemisyjnych. Równie ambitny cel stawia Komisja Europejska, która liczy, że w 2030 r. udział OZE w całkowitej produkcji energii elektrycznej sięgnie 45 %.

By urzeczywistnić te zamierzenia, konieczna jest platforma wymiany doświadczeń między projektantami, producentami, wykonawcami i inwestorami. Taką rolę pełni właśnie Konferencja „Budowa Farm Wiatrowych”, której druga edycja odbędzie się w dniach 10-11 kwietnia 2024 r. w hotelu Radisson Blue w Sopocie.

W tym roku przedmiotem obrad i dyskusji będą zagadnienia związane zarówno z budową morskich, jak i lądowych farm wiatrowych, gdyż osiągnięcie zaplanowanych celów neutralności klimatycznej wymaga możliwie kompleksowego spojrzenia na potrzeby energetyki wiatrowej.

W trakcie wydarzenia uznani eksperci w szczegółowy sposób poruszą m.in. wątki projektowe, techniczne oraz finansowe. Przewidziana jest także dyskusja dotycząca, budzących emocje środowiska, zagadnień legislacyjnych. 

Kampania geotechniczna w strefie nearshore – co może pójść „nie tak”?

Jednym z prelegentów tegorocznej edycji konferencji Budowa Farm Wiatrowych będzie Radosław Iwanow – koordynatora projektów geotechnicznych w MEWO S.A., który w swoim wystąpieniu omówi zagadnienia związane z:

  • inwestycjami w strefie brzegowej,
  • ryzykami w planowaniu i realizacji kampanii geotechnicznej,
  • ryzykami związanymi ze specyfiką akwenu oraz doborem jednostek i sprzętu do badań.

I Konferencja Budowa Farm Wiatrowych, która odbywła się w 2023 r. w Gdańsku. Fot. Quality Studio
I Konferencja Budowa Farm Wiatrowych, która odbywła się w 2023 r. w Gdańsku. Fot. Quality Studio

Radosław Iwanow jest absolwentem studiów podyplomowych Morska Energetyka Wiatrowa na Politechnice Gdańskiej. Specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji kampanii badawczych oraz dokumentowaniu warunków gruntowo-wodnych na lądzie i morzu. Swoje wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobywał pracując dla firm świadczących usługi z zakresu geologii, hydrogeologii, geotechniki, budownictwa jak również biur projektowych świadczących usługi w obszarach budowli hydrotechnicznych i kompleksowym przygotowaniu projektów inwestycyjnych OZE. Brał udział w projektach takich jak lądowe i morskie farmy wiatrowe - FW Przykona, BC WIND, Baltica 1, Bałtyk I, II i III.

Konsolidacja branży energetyki wiatrowej

Na uczestników Konferencji Budowa Farm Wiatrowych czekają nie tylko wiedza, ale i atrakcje. Oprócz części merytorycznej organizatorzy przewidzieli w programie także m.in. kolację bankietową, podczas której będzie czas na kuluarowe rozmowy i nawiązywanie kontaktów. 

W konsolidacji branżowego środowiska z pewnością pomoże także dedykowana aplikacja mobilna ułatwiająca networking podczas konferencji.

Ruszyła już rejestracja na Konferencję. Dostępne są rabaty za zgłoszenie większej liczby uczestników - zaczynają się już od 2 osób. Rejestracji można dokonać TUTAJ.

Przeczytaj także: Fundamentowanie elektrowni wiatrowych
 

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!