Polski oddział PRS odpowiada za kompleksową obsługę w zakresie układania geokomórek pod autostradę A1. Firma dostarcza system Neoweb od czerwca 2008 r. a rozwiązanie zakłada wykorzystanie 200 tys. m2 geosiatki komórkowej.

Jak mówi Piotr Stepięń, National Manager w PRS Poland - Budowa autostrady A1 to skomplikowane przedsięwzięcie z powodu robienia dodatkowych zabezpieczeń przed szkodami górniczymi oraz budowy 32 obiektów inżynieryjnych.Dzięki systemowi Neoweb nie tylko podczas budowy odcinka autostrady A1 można budować szybciej i taniej.

Geosiatka komórkowa Neoweb firmy PRS, rozwiązanie przyjazne środowisku w dziedzinie zabezpieczeń gruntu, ochrony skarp i kanałów, zbiorników, składowisk i ścian oporowych, znajduje zastosowanie przede wszystkim w projektach budowlanych związanych z budową infrastruktury drogowej i kolejowej. System jest wykorzystywany m.in. przez specjalistów w dziedzinie erozji gruntu, wykonawców systemów energetycznych i inżynieryjnych oraz firmy działające w branży infrastruktury - czytamy w portalu wnp.pl.