W miejscowościach: Szalejów Górny, Roztoki, Boboszów i Krosnowice powstaną cztery suche zbiorniki przeciwpowodziowe, mające za zadanie ograniczyć ryzyko powodziowe na terenie Kotliny Kłodzkiej. To część projektu pn. „Ochrona przed powodzią Kotliny Kłodzkiej ze szczególnym uwzględnieniem ochrony Miasta Kłodzka”, który otrzyma 72,7 mln EUR unijnego dofinansowania, na co zgodę wydała już Komisja Europejska. Całkowity koszt realizacji zadania to 545 mln zł.
Ochrona przed powodzią Kotliny Kłodzkiej z unijnym dofinansowaniem. Fot. Arcticphotoworks/Shutterstock
Dla tej inwestycji dokumentację aplikacyjną opracowało Sweco Consulting. Pieniądze te zostaną przeznaczone przede wszystkim na działania związane z ochroną przeciwpowodziową, ochroną ludności oraz dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego Kotliny. (...) Projekt budowy czterech suchych zbiorników w Kotlinie Kłodzkiej będzie wdrażany równocześnie z pakietem inwestycyjnym biernej ochrony przeciwpowodziowej (prace regulacyjne) w dolinach głównych rzek Kotliny Kłodzkiej – czytamy w komunikacie firmy.
Fot. Sweco Consulting
Projekt obejmuje teren należący do dorzecza Odry, stanowiący część zlewni jej lewobrzeżnego dopływu – Nysy Kłodzkiej. Jej największe dopływy na tym odcinku to Biała Lądecka, Bystrzyca Dusznicka i Ścinawka.
Przeczytaj także: Monitoring zagrożeń powodziowych: czy jest się czego obawiać?
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.