W ostatnich dniach lutego w niemieckim Saerbeck, w siedzibie SAERTEX multiCom®, odbyło się szkolenie dla trzech polskich firm wykonawczych – Terkan, Instbud i Akwa. Z możliwości pozyskania nowych informacji w zakresie wykładzin do renowacji wodociągów skorzystali zarówno kierownicy, jak i operatorzy. Producent rękawów zadbał o przekazanie wiedzy teoretycznej oraz umożliwił jej wykorzystanie w zajęciach praktycznych
FOT. 1. | Uczestnicy szkolenia w Saerbeck
SAERTEX multiCom® to spółka-córka rodzinnego przedsiębiorstwa SAERTEX GmbH & Co. KG., funkcjonującego już od 1982 r., które zatrudnia około 1400 pracowników w 15 placówkach zlokalizowanych w 10 krajach na pięciu kontynentach, zapewniając także serwis w aż 50 krajach. Firma przede wszystkim jest uznanym na świecie producentem – 350 mln EUR rocznego obrotu zapewnia produkcja około 45 tys. elementów budowlanych oraz opracowywanie 2,5 tys. rozwiązań. W ubiegłym roku w fabryce SAERTEX multiCom®, gdzie, jak podkreślają przedstawiciele spółki, wszystkie najważniejsze działania operacyjne odbywają się pod jednym dachem, powstało 640 tys. m rękawów do renowacji. Firma nie chce jednak skupiać się wyłącznie na produkcji. Ludzie mówią, że jesteśmy inni – podkreśla Bruno Lammers, dyrektor wykonawczy i udziałowiec. I my chcemy tacy być, gdyż będąc innymi, chcemy lepiej wspierać naszych klientów.
FOT. 2. | Instalacja manszet firmy Pipe-Seal-Tec
SAERTEX multiCom® szkoli polską kadrę
Wsparciem dla klientów są z całą pewnością mądrze przygotowane szkolenia, nastawione na pozyskanie niezbędnej wiedzy na temat nowych produktów i sposobów ich aplikowania. Dlatego firma z Saerbeck zaprosiła polskich wykonawców z branży renowacyjnej na trzydniowy kurs, uwzględniający różne aspekty instalacji rękawów SAERTEX multiCom H2O/Pressure – wykładzin stosowanych do renowacji wodociągów wody pitnej, instalowanych w przewodach ciśnieniowych. Produkty te dostępne są na rynku od marca 2016 r. Są to rękawy samonośne, optymalnie zbrojone włóknem szklanym i nasączane bezstyrenową żywicą winyloestrową. Przedmiotem szkolenia były też rękawy do renowacji rur transportujących wodę przemysłową, a także wykładziny do renowacji gazociągów.
W ramach kursu pierwszego dnia zorganizowano m.in. dwa szkolenia teoretyczne. Ponadto uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia fabryki oraz wzięcia udziału w dyskusji. Kolejny dzień przeznaczono na ćwiczenia praktyczne – pod okiem ekspertów wykonawcy z Polski przeprowadzili dwie instalacje rękawów. Zajęcia te także zostały podsumowane dyskusją. Ostatniego dnia odbyły się testy ciśnienia rozrywającego.
FOT. 3. | Montaż packera przez uczestnika szkolenia
Dodatkowo udało się także, w kooperacji z firmą Pipe-Seal-Tec®, zorganizować prezentację oraz praktyczne szkolenie dotyczące montażu manszet zakończających rękaw, dostosowanych do odpowiedniego ciśnienia.
Na zakończenie szkolenia przeprowadzono egzamin i wydano certyfikaty potwierdzające zdobyte umiejętności.
Takie spotkania są bardzo ważne zarówno dla nas, jako producentów, jak i dla naszych klientów, którzy instalują nasze rękawy – podsumowuje Krzysztof Lisik z firmy SAERTEX multiCom®. To, co udało nam się osiągnąć w ciągu tych trzech dni, gwarantuje zachowanie wysokiej jakości naszego produktu po jego zainstalowaniu, jak i wysoki poziom samych prac instalacyjnych – dodaje. Z kolei sami uczestnicy spotkania potwierdzają, że spędzili trzy bardzo interesujące dni w siedzibie niemieckiego producenta wykładzin renowacyjnych. Szkolenie umożliwiło im solidny wgląd w specyfikę instalacji rękawów do renowacji wodociągów i przewodów ciśnieniowych oraz manszet (Pipe-Seal-Tec®).
Jak mówi Krzysztof Lisik, tego typu przedsięwzięcia nie są niczym nowym – takie szkolenia organizujemy w naszej fabryce regularnie, aby utrzymać wysoką jakość prac na budowach. W okresie zimowym praktycznie co tydzień mamy u siebie klientów, których szkolimy. Skupiamy się zarówno na rękawach do renowacji kanałów grawitacyjnych, jak też, oczywiście, na produktach stosowanych w rurach ciśnieniowych.
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.