Dołącz do e-kursu – kliknij TUTAJ

Akademia Inżynierii to platforma, która docelowo zgromadzi fachową wiedzę z różnych dziedzin inżynierii. Wszystkie informacje dostępne są w interaktywnych i łatwych w odbiorze formach, tak aby zdobywanie wiedzy było prawdziwą przyjemnością. Kursy dostępne są na platformie e-learningowej. Oznacza to, że można je odbyć w każdym miejscu i o dowolnej porze. Szkolenie jest też całkowicie bezpłatnie.

Pierwszy kurs poświęcony był tematyce bezwykopowej renowacji kanalizacji z wykorzystaniem różnych dostępnych metod (jest on nadal aktywny, aby wziąć w nim udział wystarczy wejść tutaj i wybrać kurs pn. "Renowacja kanalizacji"). Tym razem Akademia Inżynierii proponuje zgłębienie jednej z nich, najpopularniejszej i najdynamiczniej rozwijającej się zarówno na świecie, jak i w Polsce - chodzi o renowację przewodów z wykorzystaniem wykładzin CIPP.

Kurs dotyczący renowacji przewodów kanalizacyjnych i wodociągowych z zastosowaniem wykładzin utwardzanych na miejscu podzielony został na siedem lekcji – na razie dostępna jest pierwsza, kolejne będą systematycznie dodawane na platformę. Każda z lekcji powstanie we współpracy z ekspertami z branży.

W toku szkolenia uczestnicy dowiedzą się m.in., czym dokładnie jest CIPP, gdzie i kiedy metoda ta została zastosowana po raz pierwszy i w jakich obszarach renowacji najczęściej się ją stosuje. Ale będzie to tylko wstęp do kluczowych zagadnień kursu, takich jak np.:

– budowa rękawa utwardzanego na miejscu,

– rodzaje żywic stosowanych do renowacji wykładzinami CIPP,

– metody wprowadzania wykładzin CIPP do uszkodzonych przewodów,

– metody utwardzania rękawów,

– badania wykładzin przeprowadzane podczas odbioru technicznego prac renowacyjnych,

– normy dotyczące rękawów utwardzanych na miejscu.

Patronem tej edycji kursu – tak jak i poprzedniej odsłony szkolenia – jest firma BLEJKAN S.A., która w swoim portfolio ma wiele realizacji z wykorzystaniem wykładzin CIPP, zarówno w kraju, jak i poza granicami Polski.

Adresatami kursu są głównie projektanci (autorzy dokumentacji projektowych) i inwestorzy przygotowujący specyfikacje przetargowe. Jest on także dedykowany wszystkim innym osobom, których praca związana jest z branżą wodno-kanalizacyjną oraz tym, którzy swoją przyszłość zawodową wiążą właśnie z tą dziedziną inżynierii. Rozwój technologii bezwykopowych oraz prac realizowanych z ich wykorzystaniem w obszarze renowacji przewodów od lat postępuje i ten rynek będzie się nadal dynamicznie rozwijać, dlatego warto być na bieżąco z wiedzą, która nie jest ogólnie dostępna, a którą oferuje właśnie Akademia Inżynierii.

W trakcie trwania kursu przewidziane są konkursy, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Udział w nich będą mogli wziąć tylko ci uczestnicy szkolenia, którzy będą systematycznie przechodzić kolejne lekcje. Zwycięzca finału poprzedniej edycji otrzymał MacBooka Air. Serdecznie zachęcamy do rejestracji i wzięcia udziału w kursie!

Rejestracji można dokonać TUTAJ.

Przeczytaj także: II Konferencja CIPP Technology Days [relacja]