Historyczny projekt realizuje na tej pięknej śródziemnomorskiej wyspie spółka BLEJKAN, poddając renowacji podziemną infrastrukturę cypryjskiego Limassol.

BLEJKAN podjął się wykonania pionierskiego zadania na zlecenie Sewerage Board of Limassol – Amathus. Inwestor zamówił renowację sieci o łącznej długości aż 7762 m wraz z modernizacją m.in. 103 studni.

Kanały w bardzo złej kondycji, latem temperatura powietrza (ponad 40 stopni Celsjusza w dzień, około 28–30 stopni w nocy) i wilgotność bliska 100%, duży ruch samochodowy, problemy z poborem wody i utylizacją odpadów, biurokracja – wyzwań nie brakowało. Spółka BLEJKAN poradziła sobie jednak z powodzeniem z każdym z nich. Ponadto, wdrożyła nie tylko nową dla Cypryjczyków technologię bezwykopową, ale też m.in. innowacyjną technologię pomiaru owalizacji kanału.

Więcej na temat tego arcyciekawego projektu opowie podczas V Konferencji Renowacja Wykładzinami (Rękawami) Utwardzanymi na Miejscu Mariusz Iwanejko z BLEJKAN S.A.

Na wydarzenie zapraszamy w dniach od 20 do 21 stycznia 2021 r. Będzie można wziąć w niej udział wyłącznie online, poprzez platformę akademia.inzynieria.com.

W trakcie spotkania zostaną poruszone również takie tematy, jak m.in. jakość wykładzin renowacyjnych, wymagania związane z ich instalacją, badania rękawów, najciekawsze projekty z Polski i ze świata, nowości w sprzęcie i technologii.