• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Wszystko o CIPP w jednym miejscu. Czekają uznani eksperci

Opublikowano: 11-03-2022 (Aktualizacja: 22-03-2022) Źródło: inzynieria.com

CIPP (ang. Cured in Place Pipe) to najpopularniejsza na świecie, w tym także w Polsce, metoda bezwykopowej renowacji podziemnych rurociągów. Głównie kanalizacji, choć stosuje się ją także do odnowy m.in. sieci wodociągowych. Do tego w ostatnim czasie zaczyna być też wykorzystywana do modernizacji przewodów wewnątrz budynków i przepustów pod drogami.


Dr inż. Tomasz Abel, Politechnika Wrocławska. Fot. Quality Studio dla www.inzynieria.com Dr inż. Tomasz Abel, Politechnika Wrocławska. Fot. Quality Studio dla www.inzynieria.com

W dniach 30 marca–1 kwietnia tego roku, w Łodzi, odbędzie się VI Konferencja Renowacja Wykładzinami (Rękawami) Utwardzanymi na Miejscu. Spotkanie, poświęcone właśnie metodzie CIPP, rozpocznie się od warsztatów, które poprowadzą eksperci z Politechniki Wrocławskiej.

Dr Tomasz Abel oraz dr Bogdan Przybyła opowiedzą m.in. o tym, w jaki sposób należy planować renowację przewodów oraz jakie czynniki decydują o doborze metody. Wyjaśnią także zawiłości związane z wykładzinami CIPP. Będą mówić o ich projektowaniu i wymiarowaniu, nasączaniu żywicami czy sposobach instalacji i utwardzania. Wyjaśnią również np., jakie parametry wytrzymałościowe posiadają przykładowe tzw. rękawy.

Dr inż. Bogdan Przybyła, Politechnika Wrocławska. Fot. Quality Studio dla www.inzynieria.com Dr inż. Bogdan Przybyła, Politechnika Wrocławska. Fot. Quality Studio dla www.inzynieria.com

Poddany modernizacji CIPP podziemny przewód musi być odporny na wiele czynników. Z tego powodu w trakcie warsztatów omówione zostaną też zagadnienia związane z tym, co może wpłynąć na zniszczenie wykładziny oraz jaki wpływ na długość bezawaryjnej eksploatacji odnowionego przewodu ma sama realizacja robót renowacyjnych. Poza tym eksperci Politechniki Wrocławskiej wyjaśnią, jak odbierać prace wykonane z wykorzystaniem CIPP.

Jesteś projektantem? A może przygotowujesz dokumentację przetargową lub odpowiadasz za nadzór nad pracami renowacyjnymi albo sam je prowadzić? Jeśli tak, weź udział w warsztatach. Dla osób, które zaczynają przygodę z CIPP, to szansa na zdobycie wiedzy od A do Z, a dla pozostałych okazja do uporządkowania, pogłębienia swojej wiedzy i porównania jej z doświadczeniami ekspertów Politechniki Wrocławskiej.

Ubiegłoroczna Konferencja Renowacja Wykładzinami (Rękawami) Utwardzanymi na Miejscu została przeprowadzona wyłącznie w trybie online. Tym razem zapraszamy nie tylko na platformę Akademia Inżynieria, ale także do dołączenia do obrad stacjonarnie, w Łodzi. Można wziąć udział tak w samych warsztatach, jak i w całym wydarzeniu. Szczegóły sprawdzisz na www konferencji.

Przeczytaj także: Wykładziny filcowe czy z włóknem szklanym – która wygra pojedynek?

 

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!