W renowacji metodą CIPP UV, poprzez śluzę wprowadzany jest do wnętrza przewodu rurowego zestaw mobilnych lamp UV, które są przystosowane do emisji fali świetlnej o odpowiedniej długości. Utwardzanie wykładziny przebiega pod wpływem promieniowania ultrafioletowego. Łańcuch świetlny bądź wózek, do którego przymocowane są lampy, jednostajnie przemieszcza się wzdłuż rękawa – jego prędkość uzależniona jest od wymiarów naprawianego kanału i grubości zastosowanego przewodu rurowego. W przypadku bardzo zniszczonych studni, gdzie występują pęknięcia, rysy i inne uszkodzenia, renowacja z użyciem technologii UV jest bardziej opłacalną i bardziej przyjazną dla środowiska alternatywą w stosunku do wykonania wykopów i budowy całkowicie nowej studni.

Prezentacja najlepszym źródłem wiedzy

Podczas jubileuszowej XX edycji Międzynarodowej Konferencji, Wystawy i Pokazów Technologii INŻYNIERIA BEZWYKOPOWA eksperci firmy ProKASRO zaprezentują mobilny system do renowacji UV. W jego skład wchodzi jednostka sterująca mieszcząca się w małej walizce umożliwiająca rejestrację takich parametrów pracy, jak temperatura i ciśnienia, a także paker DN500 z trawersą i łańcuchami do zawieszenia na dźwigu, co ułatwia wprowadzenie urządzenia do studni


W trakcie pokazu technologii, który odbędzie się w środę 22 czerwca w Tomaszowicach pod Krakowem, eksperci przedstawią, w jaki sposób dzięki temu systemowi można przywrócić studnię do idealnego stanu technicznego. Podczas demonstracji zostanie przeprowadzona renowacja studni o średnicy włazu i kominka DN600, która rozszerza się poniżej do DN970 i o całkowitej głębokości 3,5 m.

Aby zapoznać się z ekspercką wiedzą i wziąć udział w pokazie, jak i całej konferencji, należy ZAREJESTROWAĆ SIĘ na stronie wydarzenia.

Wiedza, praktykta, atrakcje

Na uczestników tegorocznej edycji Konferencji INŻYNIERIA BEZWYKOPOWA czeka wiele branżowych atrakcji. Oprócz pokazów na żywo organizatorzy przewidzieli w programie warsztaty praktyczne, sesje techniczne, a także panele dyskusyjne. Dwa z nich dotyczyć będą konkretnych zagadnień z obszarów bezwykopowej budowy oraz bezwykopowej renowacji. Dwa pozostałe zaplanowano w formie przekrojowych dyskusji na temat jakości w całym procesie inwestycyjnym, począwszy od przygotowania przez projektowanie, realizację i odbiór projektu, jak również szans i zagrożeń dla branży wynikających ze zmieniającego się otoczenia ekonomicznego.



Konferencja będzie odbywać się w trybie hybrydowym: można w niej uczestniczyć osobiście w Tomaszowicach k. Krakowa, jak również wziąć udział online – poprzez platformę Akademia Inżynieria.


Przeczytaj także: Konferencja INŻYNIERIA BEZWYKOPOWA. Gość specjalny opowie, jak bronić się przed manipulacją