Partnerzy portalu

Konferencja CIPP 2023 – moc inspirującej wiedzy

Opublikowano: 05-12-2022 Źródło: inzynieria.com

Nowy rok w branży inżynierii bezwykopowej rozpocznie się VII Konferencją CIPP – renowacja wykładzinami (rękawami) utwardzanymi na miejscu, która w dniach 11-13 stycznia odbędzie się w zimowej stolicy Polski – Zakopanem.


III Konferencja CIPP – renowacja wykładzinami (rękawami) utwardzanymi na miejscu. Fot. Quality Studio III Konferencja CIPP – renowacja wykładzinami (rękawami) utwardzanymi na miejscu. Fot. Quality Studio

Technologia CIPP (ang. Cured in Place Pipe) to jedno z najpopularniejszych obecnie rozwiązań do odnowy rurociągów i metodą o olbrzymim potencjale rozwojowym, stale unowocześniana i dopracowywana. By branża renowacyjna w pełni mogła korzystać z jej możliwości, niezbędna jest platforma wymiany doświadczeń pomiędzy wykonawcami, inwestorami oraz producentami. Taką rolę od kilku lat pełni Konferencja „Renowacja Wykładzinami (Rękawami) Utwardzanymi na Miejscu”.

Podczas najbliższej, już siódmej edycji wydarzenia, organizator – Wydawnictwo Inżynieria – poruszy wszystkie wątki dotyczące zastosowań technologii CIPP: projektowy, techniczny, finansowy, prawny, i koncepcyjny. 

Wymiana wiedzy i doświadczenia – najlepsza droga do sukcesu

Warsztaty Warsztaty

Zaproszeni prelegenci: przedstawiciele świata nauki, doświadczeni wykonawcy oraz zamawiający przedstawią case study najciekawszych realizacji z Polski i ze świata oraz zaprezentują branżowe nowości i innowacje. Poruszony zostanie także temat najczęściej popełnianych błędów projektowych i wykonawczych oraz kwestie związane z doborem odpowiedniej wykładziny, jak i wytycznymi odbiorowymi renowacji. Nie zabraknie również aspektów prawnych i referatów związanych z przygotowaniem dokumentacji przetargowej w projektach z wykorzystaniem CIPP

Badania wytrzymałościowe – wyjaśni ekspert z Politechniki Wrocławskiej

W środę 12 stycznia, podczas drugiego dnia Konferencji, uczestnicy będą mieli możliwość wysłuchania ciekawej prelekcji dr. inż. Tomasza Abla, który opowie o badaniach wytrzymałościowych konstrukcji przewodów kanalizacyjnych wzmacnianych wykładzinami typu CIPP.


Prelegent w 2011 r. obronił pracę doktorską dotyczącą właściwości wytrzymałościowych rurociągów poddawanych renowacji z zastosowaniem technologii bezwykopowych. Obecnie jest adiunktem w Katedrze Mechaniki Budowli i Inżynierii Miejskiej Politechniki Wrocławskiej.

dr inż. Tomasz Abel, Politechnika Wrocławska Fot. Quality Studio dr inż. Tomasz Abel, Politechnika Wrocławska Fot. Quality Studio

W swoim wystąpieniu przedstawi badania przeprowadzone w oparciu o wytyczne normowe dla materiałów termoplastycznych. Zakres prowadzonych badań obejmował badania początkowej właściwej sztywności obwodowej, badania sztywności oraz badania odporności rur na początkowe ugięcie pierścieniowe. 

Wiedza – biznes – atrakcje – filary konferencji CIPP

Podczas trzech dni Konferencji CIPP – renowacja wykładzinami (rękawami) utwardzanymi na miejscu w Zakopanem uczestniczy będą mieli okazję skorzystać nie tylko z fachowej wiedzy przedstawionej podczas wykładów, sesji technicznych i paneli dyskusyjnych. Równie ważne, ożywcze i inspirujące dla biznesu są rozmowy kuluarowe i spotkania przy stoiskach firmowych podczas dostępnej przez cały czas trwania konferencji, wystawy branżowej. 

VII Konferencja CIPP - Renowacja Wykładzinami (Rękawami) Utwardzanymi na Miejscu VII Konferencja CIPP - Renowacja Wykładzinami (Rękawami) Utwardzanymi na Miejscu

W otulonym śniegiem Zakopanem nie zabraknie także atrakcji. Pierwszego dnia konferencji organizatorzy przewidzieli wieczorną biesiadę, która pozwoli się zrelaksować i zintegrować w branżowym środowisku, natomiast w czwartek przewidziano elegancki bankiet z mnóstwem atrakcji i zabawą przy dźwiękach muzyki. Ponieważ Konferencja zakończy się w piątek 13 stycznia 2023 r. istnieje możliwość przedłużenia swojego pobytu i spędzenia całego weekendu w sercu Tatr na indywidualnym zwiedzaniu, sportach zimowych lub degustowaniu regionalnych przysmaków. 

Zapraszamy do rejestracji na wydarzenie – liczba miejsc limitowana!

Przeczytaj także: Warszawa: zaczęto drążenie kolektora Mokotowskiego Bis
 

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!