• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Aktualne trendy i nowości na rynku CIPP

Opublikowano: 11-12-2023 Źródło: inzynieria.com

Rok 2024 rozpocznie się ważnym wydarzeniem branży bezwykopowej renowacji. W dniach 10 – 12 stycznia w Toruniu odbędzie się VIII Konferencja CIPP – Renowacja Wykładzinami (Rękawami) Utwardzanymi na Miejscu, która jest platformą wymiany doświadczeń pomiędzy wykonawcami, inwestorami oraz producentami. W ciągu dwóch dni wykładów, paneli dyskusyjnych i warsztatów będzie można wysłuchać wystąpień wybitnych autorytetów w dziedzinie bezwykopowej renowacji. Jednym z nich będzie Michał Andrzejewski, pionier technologii bezwykopowych w Polsce.


Bezwykopowa renowacja w technologii CIPP. Fot. Quality Studio Bezwykopowa renowacja w technologii CIPP. Fot. Quality Studio

Technologia CIPP (ang. Cured in Place Pipe) to jedno z najpopularniejszych obecnie rozwiązań do odnowy rurociągów i metodą o olbrzymim potencjale rozwojowym, stale unowocześniana i dopracowywana. By branża renowacyjna w pełni mogła korzystać z jej możliwości, niezbędna jest platforma wymiany doświadczeń pomiędzy wykonawcami, inwestorami oraz producentami. Taką rolę od kilku lat pełni Konferencja „Renowacja Wykładzinami (Rękawami) Utwardzanymi na Miejscu”.

Podczas najbliższej, już ósmej edycji wydarzenia, zostaną poruszone wszystkie wątki dotyczące zastosowań technologii CIPP: projektowy, techniczny, finansowy, prawny, i koncepcyjny. O aktualnych trendach i nowościach na rynku CIPP opowie Michał Andrzejewski, jeden z prekursorów stosowania technologii bezwykopowych w Polsce, który od 1986 r. prowadzi własną firmę, a od 1992 r. jest członkiem zarządu spółki Gamm-Bud sp. z o.o. zajmującej się dostawą sprzętu i technologii dla branży wodno-kanalizacyjnej i telekomunikacyjnej. 

Michał Andrzejewski. Fot. Quality Studio
Michał Andrzejewski. Fot. Quality Studio

Ekspert podczas swojego wystąpienia przedstawi dwa główne kierunki, w których aktualnie rozwija się technologia CIPP.

Realizowane są coraz większe i coraz mniejsze średnice linerów. Znaczący rozwój widać w technologii żywic i włókna szklanego. Rosną moce łańcuchów świetlnych tradycyjnych oraz LED UV. Pojawiły się nowe rozwiązania kontroli procesu utwardzania – wylicza specjalista, który wspomniane wątki szerzej omówi na 8. Konferencji CIPP. 

Wiedza – Biznes – Atrakcje

Konferencja CIPP – Renowacja Wykładzinami (Rękawami) Utwardzanymi na Miejscu na stałe już wpisała się w kalendarz branży bezwykopowej renowacji jako wartościowe wydarzenie wyznaczające kierunki rozwoju, dające możliwość wymiany wiedzy oraz doświadczeń jak i nawiązania nowych relacji biznesowych.

Podczas tegorocznej Konferencji nie zabraknie zagadnień dotyczących prac komplementarnych w CIPP, czyli przygotowawczych, towarzyszących i odbiorowych. Są one  niezbędne w realizacji renowacji CIPP, a jakość ich wykonania ma istotne znaczenie dla sukcesu zadania. 

Organizatorzy zadbają o to, by uczestnicy zdobyli cenną wiedzę, mogli rozwijać branżowy biznes i skorzystać z atrakcji. Poza praktycznymi warsztatami, w tegorocznej edycji wydarzenia odbędą się 3 sesje techniczne, sesja plenarna oraz panel dyskusyjny: „Styren w żywicach stosowanych w rękawach CIPP”. Uczestnicy będą mogli zacieśniać branżowe znajomości podczas kuluarowych spotkań, uroczystych, wieczornych bankietów oraz wycieczki technicznej.

Dla zainteresowanych uczestnictwem w Konferencji CIPP dostępne są rabaty za rejestrację większej ilości uczestników - zaczynają się już od 2 osób. Rejestracji można dokonać TUTAJ.

Przeczytaj także: Praktyczne zastosowanie żywic w technologii bezwykopowej renowacji

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!