Partnerzy portalu

VIII Konferencja CIPP – kluczowe wydarzenie branży bezwykopowej renowacji

Opublikowano: 11-12-2023 Źródło: inzynieria.com

Konferencja CIPP – Renowacja Wykładzinami (Rękawami) Utwardzanymi na Miejscu już od ośmiu lat jest niezastąpioną platformą wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy wykonawcami, inwestorami oraz producentami. Ósma edycja będzie miała miejsce w Toruniu w dniach 10 – 12 stycznia. Nie zabraknie ważnych, bieżących tematów poruszających branżę bezwykopowej renowacji, warsztatów oraz paneli dyskusyjnych.


Panel dyskusyjny podczas 7. Konferencji CIPP. Fot. Quality Studio Panel dyskusyjny podczas 7. Konferencji CIPP. Fot. Quality Studio

Jak co roku, przedstawiciele wszystkich stron procesu inwestycyjnego spotkają się na najważniejszym wydarzeniu branży bezwykopowej renowacji – tym razem w Toruniu. Po raz ósmy Konferencja Renowacja Wykładzinami (Rękawami) Utwardzanymi na Miejscu skonsoliduje polskie środowisko CIPP umożliwiając zdobycie nowej wiedzy, wymianę cennych doświadczeń oraz nawiązanie nowych kontaktów biznesowych.

Podczas zeszłorocznej edycji w wydarzeniu wzięło udział około 150 uczestników z całego kraju. W tym roku organizatorzy spodziewają się nie mniejszego zainteresowania. Zwłaszcza, że przygotowano nie tylko wartościową część merytoryczną, ale także liczne okazje do mniej formalnych, kuluarowych spotkań podczas kolacji i spaceru po urokliwym Toruniu oraz uroczystego bankietu drugiego dnia konferencji. 

Wybitni eksperci, których warto posłuchać

Na uczestników Konferencji CIPP 2024 czekają aż trzy sesje techniczne oraz sesja plenarna – łącznie 15 referatów, wygłoszonych przez uznanych badaczy oraz doświadczonych przedstawicieli biznesu, którzy podzielą się branżową wiedzą. Każda sesja zwieńczona zostanie dyskusją, w której głos będą mogli zabrać wszyscy uczestnicy konferencji.

prof. dr. hab. inż. Adam Wysokowski. Fot. Quality Studio prof. dr. hab. inż. Adam Wysokowski. Fot. Quality Studio

Do wybitnych ekspertów, których z pewnością warto będzie wysłuchać podczas konferencji, należą m.in.:

  •  prof. dr. hab. inż. Adam Wysokowski z Uniwersytetu Zielonogórskiego, który omówi ekologiczne korzyści wynikające ze stosowania technologii renowacyjnych CIPP w budownictwie lądowym, 
  •  dr hab. inż. Paweł Popielski, prof. Politechniki Warszawskiej, który omówi problem oddziaływania wód gruntowych i przecieków przez ściany kanałów podczas oceny stanu kolektorów i ich renowacji,
  • dr inż. Bogdan Przybyła z Politechniki Wrocławskiej, który przedstawi referat „Rozwiązania sprzętowe w inspekcji przewodów kanalizacyjnych a proces oceny stanu technicznego przewodów w renowacji CIPP".

Styren – palący temat branży bezwykopowej renowacji

Drugiego dnia wydarzenia – w czwartek 11 stycznia – odbędzie się także panel dyskusyjny poświęcony tematyce styrenu w żywicach stosowanych w rękawach CIPP. Od pewnego czasu w branży wod-kan trwa dyskusja nt. potrzeby stosowania styrenu. Niektórzy zamawiający dają nawet wskazania, by prace renowacyjne przeprowadzić przy użyciu wykładzin nienasączonych żywicami zawierającymi ten związek.

Paulina Stopa z firmy Poliner. Fot. Quality Studio Paulina Stopa z firmy Poliner. Fot. Quality Studio

To bieżący i palący temat branży bezwykopowej renowacji, o którym podczas konferencji mówić będą m.in. Paulina Stopa z firmy POliner - polskiego producenta wykładzin rękawowych CIPP do bezwykopowej renowacji sieci grawitacyjnych, ciśnieniowych i wodociągowych, który jako jeden z trzech w Europie i jedyny na rynku polskim wytwarza zarówno wykładziny z włókna szklanego, jak również z włókniny poliestrowej o strukturze filcowej, a także międzynarodowy ekspert Mark Kopietz – pracownik naukowy w Instytucie Materiałów Kompozytowych w Kaiserslautern, gdzie w 2019 roku uzyskał doktorat, obecnie pełniący funkcję kierownika laboratorium analizy instrumentalnej i termicznej w SBKS GmbH & Co. KG.

Warsztaty – klucz do praktycznego doskonalenia

Poza licznymi prelekcjami i panelami dyskusyjnymi, 8. edycja Konferencji CIPP oferuje uczestnikom także możliwość wzięcia udziału w warsztatach praktycznych dotyczących najważniejszych aspektów renowacji przewodów wodociągowych rękawami CIPP, obejmujących m.in.:
•    wymagania higieniczne i planowane zamiany regulacji w ramach Unii Europejskiej,
•    przegląd dostępnych rozwiązań materiałowych z uwzględnieniem rodzajów żywic w tym ich zalet i ograniczeń,
•    wymagania, jakie powinny być określane przez zamawiających w dokumentacjach przetargowych i sposoby weryfikacji ich spełnienia.

Poprowadzą je doświadczeni specjaliści: dr inż. Beata Nienartowicz z firmy IDEANTE, absolwentka i długoletni pracownik Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej oraz Tomasz Szczepański z Centrum Badań i Certyfikacji sp. z o.o.  absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej oraz studiów podyplomowych Technologie Bezwykopowe w Inżynierii Środowiska na Politechnice Świętokrzyskiej.

Udział w warsztatach zostanie potwierdzony certyfikatem uczestnictwa. Chętni będą mogli także wziąć udział w teście dotyczącym problematyki warsztatów. Trzy osoby, które zdobędą największą liczbę punktów, otrzymają nagrody.

Wiedza – Biznes – Atrakcje

Technologia CIPP (ang. Cured in Place Pipe) to jedno z najpopularniejszych obecnie rozwiązań do odnowy rurociągów i metoda o olbrzymim potencjale rozwojowym, stale unowocześniana i dopracowywana. By branża renowacyjna w pełni mogła korzystać z jej możliwości, potrzebuje platformy wymiany doświadczeń pomiędzy wykonawcami, inwestorami oraz producentami. Taką rolę od kilku lat pełni Konferencja Renowacja Wykładzinami (Rękawami) Utwardzanymi na Miejscu CIPP.

Podczas tegorocznej konferencji nie zabraknie wątków projektowych, technicznych, finansowych oraz prawnych związanych z technologią CIPP. Poruszone zostaną także zagadnienia dotyczące prac komplementarnych w CIPP, czyli przygotowawczych, towarzyszących i odbiorowych. Są niezbędne w realizacji renowacji CIPP, a jakość ich wykonania ma istotne znaczenie dla sukcesu zadania. 

Organizatorzy zadbają o to, by uczestnicy zdobyli cenną wiedzę, mogli rozwijać branżowy biznes i skorzystać z atrakcji – takich jak wycieczka trzeciego dnia konferencji, obejmująca zwiedzanie pięknych zabytków Torunia. 

Dla osób zainteresowanych uczestnictwem w wydarzeniu dostępne są rabaty za rejestrację większej ilości uczestników - zaczynają się już od 2 osób. Rejestracji można dokonać TUTAJ.

Przeczytaj także: Aktualne trendy i nowości na rynku CIPP

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia