• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Znaczenie odpowiedniej inspekcji przewodów i jej wpływ na podjęcie decyzji o renowacji

Opublikowano: 04-01-2024 Źródło: inzynieria.com

Rok 2024 rozpocznie się ważnym wydarzeniem branży bezwykopowej renowacji. W dniach 10 – 12 stycznia w Toruniu odbędzie się VIII Konferencja CIPP – Renowacja Wykładzinami (Rękawami) Utwardzanymi na Miejscu, która jest platformą wymiany doświadczeń pomiędzy wykonawcami, inwestorami oraz producentami. W ciągu dwóch dni wykładów, paneli dyskusyjnych i warsztatów będzie można wysłuchać wystąpień wybitnych autorytetów w dziedzinie bezwykopowej renowacji. Jednym z nich będzie dr inż. Leszek Wysocki z Politechniki Wrocławskiej.


Fot. Adam Lampart, Urząd Miasta Rzeszowa Fot. Adam Lampart, Urząd Miasta Rzeszowa

W 8. edycji Konferencji CIPP, która już na stałe wpisała się w kalendarz branży bezwykopowej renowacji, weźmie udział aż 17 prelegentów. Ich wystąpienia podzielone zostały na cztery sesje techniczne, a każda z nich zakończona będzie otwartą dyskusją, w której może wciąż udział każdy uczestnik konferencji. Ponadto organizatorzy przewidzieli ciekawe warsztaty praktyczne na temat renowacji przewodów wodociągowych rękawami CIPP oraz debatę o styrenie w żywicach stosowanych w rękawach CIPP.

Cenna wiedza ekspercka

Pierwszego dnia Konferencji, podczas pierwszej sesji technicznej, uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać prelekcji dr inż. Leszka Wysockiego z Politechniki Wrocławskiej, który przybliży słuchaczom problematykę znaczenia odpowiedniej inspekcji przewodów i jej wpływu na podjęcie właściwej decyzji o renowacji.

dr inż. Leszek Wysocki, Politechnika Wrocławska, Fot. Quality Studio
dr inż. Leszek Wysocki, Politechnika Wrocławska, Fot. Quality Studio

Badacz od 1978 r. pracuje na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej. Jest autorem lub współautorem kilkudziesięciu publikacji naukowych (w tym trzech monografii) z zakresu budownictwa podziemnego i obiektów gospodarki wodno-ściekowej. Wśród jego zainteresowań naukowych znajdują się nowoczesne technologie rehabilitacji i budowy przewodów infrastruktury sieciowej ze szczególnym uwzględnieniem technologii bezwykopowych, w tym: metody kontroli, opisu i oceny stanu przewodów kanalizacyjnych, strategie eksploatacji i rehabilitacji technicznej, bazy danych o sieci.

Wystąpienie dr inż. Leszka Wysockiego będzie koncentrować się na następujących zagadnieniach:
•    Typowe uszkodzenia kanałów zrealizowanych z różnych materiałów i możliwości ich diagnostyki, zwłaszcza w standardowym badaniu kamerą CCTV.
•    Najczęściej popełniane błędy dotyczące oceny stanu technicznego przewodów na podstawie standardowych badań, w tym badań kamerą CCTV.
•    Możliwości ograniczenia błędów dotyczących badań i oceny stanu technicznego przewodów.
•    Wpływ błędów na etapie badań stanu technicznego przewodów na ocenę ich stanu technicznego i decyzje dotyczące konieczności i zakresu renowacji.
•    Skutki podejmowania błędnych decyzji w zakresie renowacji uwarunkowanych błędami na etapie wykonywania inspekcji przewodu.

Konferencja CIPP to już branżowa tradycja

Technologia CIPP to jedno z najpopularniejszych obecnie rozwiązań do odnowy rurociągów i metoda o olbrzymim potencjale rozwojowym, stale unowocześniana i dopracowywana. By branża renowacyjna w pełni mogła korzystać z jej możliwości, potrzebuje platformy wymiany doświadczeń pomiędzy wykonawcami, inwestorami oraz producentami. Taką rolę od kilku lat pełni Konferencja Renowacja Wykładzinami (Rękawami) Utwardzanymi na Miejscu CIPP.

Podczas zeszłorocznej edycji, w wydarzeniu wzięło udział około 150 uczestników z całego kraju. W tym roku organizatorzy spodziewają się nie mniejszego zainteresowania. Zwłaszcza, że przygotowano nie tylko wartościową część merytoryczną, ale także liczne okazje do mniej formalnych, kuluarowych spotkań podczas kolacji i spaceru po urokliwym Toruniu oraz uroczystego bankietu drugiego dnia konferencji. 

Dla osób zainteresowanych uczestnictwem w wydarzeniu dostępne są rabaty za rejestrację większej ilości uczestników - zaczynają się już od 2 osób. Rejestracji można dokonać TUTAJ

Przeczytaj także: Styren w żywicach stosowanych w CIPP - ważna debata podczas konferencji

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia