Jak co roku, przedstawiciele wszystkich stron procesu inwestycyjnego spotkają się na najważniejszym wydarzeniu branży bezwykopowej renowacji – tym razem w Toruniu. Po raz ósmy Konferencja Renowacja Wykładzinami (Rękawami) Utwardzanymi na Miejscu skonsoliduje polskie środowisko CIPP umożliwiając zdobycie nowej wiedzy, wymianę cennych doświadczeń oraz nawiązanie nowych kontaktów biznesowych.

Podczas tegorocznej Konferencji nie zabraknie wątków projektowych, technicznych, finansowych oraz prawnych związanych z technologią CIPP. Poruszone zostaną także zagadnienia dotyczące prac komplementarnych w CIPP, czyli przygotowawczych, towarzyszących i odbiorowych. Są niezbędne w realizacji renowacji CIPP, a jakość ich wykonania ma istotne znaczenie dla sukcesu zadania. 

Styren – niebezpieczny dla środowiska i ludzi czy „wcale nie taki straszny, jak go malują”?

Drugiego dnia Konferencji CIPP2024 – w czwartek 11 stycznia – odbędzie się panel dyskusyjny poświęcony tematyce styrenu w żywicach stosowanych w rękawach CIPP. Od pewnego czasu w branży wod-kan trwa dyskusja nt. potrzeby stosowania styrenu. Niektórzy zamawiający dają nawet wskazania, by prace renowacyjne przeprowadzić przy użyciu wykładzin nienasączonych żywicami zawierającymi ten związek. To bieżący i palący temat branży bezwykopowej renowacji.

Dlatego w części merytorycznej wydarzenia oprócz kilku wykładów poświęconych tematyce styrenu, przewidziano także czas na debatę, w której wypowiedzą się doświadczeni naukowcy oraz praktycy: 

  • Paulina Stopa z firmy Poliner, 
  • dr inż. Andrzej Kolonko z Politechniki Wrocławskiej, 
  • Mark Kopietz – pracownik naukowy w Instytucie Materiałów Kompozytowych w Kaiserslautern oraz kierownik laboratorium w SBKS GmbH & Co. KG.,
  • Bogusław Wójtowicz z firmy TUKANY sp. z o.o.

Debatę poprowadzi dr inż. Dariusz Zwierzchowski z Centrum Badań i Certyfikacji sp. z o.o.

Konferencja CIPP to już branżowa tradycja

Technologia CIPP to jedno z najpopularniejszych obecnie rozwiązań do odnowy rurociągów i metoda o olbrzymim potencjale rozwojowym, stale unowocześniana i dopracowywana. By branża renowacyjna w pełni mogła korzystać z jej możliwości, potrzebuje platformy wymiany doświadczeń pomiędzy wykonawcami, inwestorami oraz producentami. Taką rolę od kilku lat pełni Konferencja Renowacja Wykładzinami (Rękawami) Utwardzanymi na Miejscu CIPP.

Podczas zeszłorocznej edycji, w wydarzeniu wzięło udział około 150 uczestników z całego kraju. W tym roku organizatorzy spodziewają się nie mniejszego zainteresowania. Zwłaszcza, że przygotowano nie tylko wartościową część merytoryczną, ale także liczne okazje do mniej formalnych, kuluarowych spotkań podczas kolacji i spaceru po urokliwym Toruniu oraz uroczystego bankietu drugiego dnia konferencji. 

Dla osób zainteresowanych uczestnictwem w wydarzeniu dostępne są rabaty za rejestrację większej ilości uczestników - zaczynają się już od 2 osób. Rejestracji można dokonać TUTAJ

Przeczytaj także: Co musisz wiedzieć o renowacji przewodów wodociągowych rękawami CIPP