Już na przełomie lutego i marca 2024 r. w Krakowie odbędzie się premierowa Konferencja Bezwykopowa Budowa. Wydarzenie wypełnia lukę w kalendarzu konferencji inżynieryjnych, w którym do tej pory brakowało platformy wymiany wiedzy i doświadczeń dedykowanej specjalistycznemu sektorowi inżynierii bezwykopowej wykorzystywanej w budownictwie.
Prof. dr hab. inż. Adam Wysokowski. Fot. Quality Studio
Konferencja Bezwykopowa Budowa kierowana jest przede wszystkim do fachowców specjalizujących się w poszczególnych technikach takich jak: przeciski, przewierty sterowane, HDD, mikrotunelowanie i direct pipe. Eksperci ze świata nauki i biznesu będą dzielić się wiedzą zarówno na poziomie elementarnym, jak i zaawansowanym. Pierwsza edycja dwudniowego wydarzenia będzie okazją, by skupić się na doborze technologii, poznać ciekawe projekty, najnowszy sprzęt i produkty, a także porozmawiać o systemach płuczkowych, recyklingu i oczyszczania oraz sterowania infrastrukturą podziemną.
Ekspert uznany na międzynarodowej arenie
Jednym z prelegentów konferencji będzie prof. dr hab. inż. Adam Wysokowski, kierownik Zakładu Dróg i Mostów Uniwersytetu Zielonogórskiego. Jest wybitnym specjalistą z zakresu zagadnień odwodnienia dróg i mostów oraz problemów technicznych dotyczących przejść dla zwierząt w budownictwie komunikacyjnym. Od wielu lat aktywnie promuje wdrażanie w naszym kraju nowoczesnych materiałów i technologii w budownictwie drogowo-mostowym.
Prof. dr hab. inż. Adam Wysokowski wręcza statuetke TYTANA przedstawicielowi nagrodzonej firmy Haba-Beton. Konferencja Inżynieria Bezwykopowa 2022 r. Fot. Quality Studio
W latach 2000-2007 aktywnie działał ze strony polskiej w Europejskiej Federacji Laboratoriów Drogowych FEHRL, czego wynikiem jest opracowanie „Wizja transportu w Europie 2040”. Jest ekspertem Unii Europejskiej ds. transportu powierzchniowego. Przez dwie kadencje był członkiem Komisji Bezpieczeństwa Budowli WC1- IABSE z siedzibą w Szwajcarii.
Podczas konferencji Bezwykopowa Budowa, profesor podzieli się ze słuchaczami swoją refleksją na temat wytycznych do projektowania, budowy i utrzymania obiektów realizowanych w technologiach bezwykopowych.
Wytyczne są konieczne dla lepszego rozwoju branży no-dig
Z uwagi na duży zakres prowadzonych obecnie i planowanych inwestycji liniowych i związanych z rozbudową infrastruktury podziemnej w naszym kraju, zarówno na terenie dużych aglomeracji miejskich, jak i w ciągach głównych szlaków komunikacyjnych (drogi kołowe i kolejowe) istnieje konieczność opracowania odpowiednich wytycznych branżowych, co autor postulował już dekadę temu – postuluje badacz.
Obecna inicjatywa opracowania takich wytycznych podjęta została pod auspicjami Polskiego Stowarzyszenia Technologii Bezwykopowych (PSTB). Na potrzeby opracowania tego typu dokumentu powstała specjalna grupa robocza złożona z ekspertów w tej dziedzinie zarówno z uznanych ośrodków naukowych, jak również przedstawicieli firm branżowych specjalizujących się w technologiach no-dig.
Maszyna do mikrotunelowania. Fot. NI Water
Powstanie i przyjęcie przedmiotowych wytycznych może znacząco przyczynić się do powszechnego stosowania technologii bezwykopowych w sektorze budownictwa ogólnego i komunikacyjnego, co miało już miejsce w wielu innych krajach na świecie.
Skutki tego mogą być wielopłaszczyznowe, obejmując poprawę efektywności realizowanych inwestycji, zwiększenie trwałości infrastruktury oraz korzyści ekonomiczne i ekologiczne. Ponadto, w świetle dynamicznego rozwoju sektora „zielonej energii” oraz odnawialnych źródeł energii (OZE), proponowany dokument może również przyczynić się do optymalnego wykorzystania zasobów i surowców, wprowadzając wysokiej jakości struktury budowlane zgodne z ideą zrównoważonego rozwoju.
W rezultacie, opracowanie i wdrożenie proponowanych wytycznych bezwykopowych będzie stanowić kluczowy krok w kierunku nowoczesnej, efektywnej i zrównoważonej infrastruktury, przynosząc korzyści dla społeczeństwa, gospodarki i środowiska.
Sprawdzona formuła WIEDZA – BIZNES – ATRAKCJE
Organizatorzy Konferencji Bezwykopowa Budowa zadbają o to, by uczestnicy zdobyli cenną wiedzę, mogli rozwijać branżowy biznes i skorzystać z atrakcji. Podczas wydarzenia przewidziano czas na relaks i integrację w branżowym gronie. Będzie można posłuchać koncertu dudziarza podczas wieczoru szkockiego z degustacją oraz skorzystać z usług profesjonalnych grafików Quality Studio, którzy za pomocą aplikacji AI przekształcą zdjęcie chętnego w niesamowitą grafikę wzorowaną na ikonach popkultury.
W zacieśnieniu relacji biznesowych lub nawiązaniu nowych kontaktów pomoże także dedykowana aplikacja mobilna ułatwiająca networking podczas konferencji.
Dostępne są rabaty za rejestrację większej ilości uczestników - zaczynają się już od 2 osób! Rejestracji można dokonać TUTAJ
Przeczytaj także: Konferencja Bezwykopowa Budowa. Ważne wydarzenie w historycznych miejscach
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.