Partnerzy portalu

Nowe projekty bezwykopowe w gazownictwie

Opublikowano: 31-01-2024 Źródło: inzynieria.com

Konferencja Bezwykopowa Budowa odbędzie się w dniach 29 lutego – 1 marca 2024 r. w Krakowie. Kierowana jest przede wszystkim do fachowców specjalizujących się w poszczególnych technikach takich jak: przeciski, przewierty sterowane, HDD, mikrotunelowanie i direct pipe. Eksperci ze świata nauki i biznesu będą dzielić się wiedzą zarówno na poziomie elementarnym, jak i zaawansowanym.


Bezwykopowa budowa gazociągu. Fot. Gaz-System Bezwykopowa budowa gazociągu. Fot. Gaz-System

Pierwsza edycja dwudniowego wydarzenia będzie okazją, by skupić się na doborze technologii, poznać ciekawe projekty, najnowszy sprzęt i produkty, a także porozmawiać o systemach płuczkowych, recyklingu i oczyszczania oraz sterowania infrastrukturą podziemną. Konferencja wypełnia lukę w kalendarzu wydarzeń inżynieryjnych, w którym do tej pory brakowało platformy wymiany wiedzy i doświadczeń dedykowanej specjalistycznemu sektorowi inżynierii bezwykopowej wykorzystywanej w budownictwie.

Ambitne plany inwestycyjne GAZ-SYSTEM S.A.

Jednym z prelegentów konferencji będzie Roland Kośka – przedstawiciel operatora najważniejszych polskich gazociągów, Gaz-System S.A., który w ramach programu inwestycyjnego 2015-2025 realizuje ponad 2000 km nowych gazociągów w zachodniej, południowej i wschodniej części naszego kraju. 
Roland Kośka jest ekspertem w dziedzinie technologii wydobycia i przesyłu gazu, zarządzania projektami inwestycyjnymi oraz zarządzania jakością w procesie inwestycyjnym.

Roland Kośka. Fot. Quality Studio Roland Kośka. Fot. Quality Studio

Dysponuje wiedzą popartą ponad 20-letnim doświadczeniem przy realizacji strategicznych projektów gazociągowych w Polsce. Wcześniej przez około 10 lat związany był z branżą górniczą i wiertniczą w obszarze inwestycji dotyczących poszukiwania i wydobycia węglowodorów oraz złóż surowców. Aktualnie zajmuje się technologiami bezwykopowymi w ramach budowy gazociągów, organizacją procesu oraz nadzorem nad realizacją, począwszy od fazy inicjowania poprzez projektowanie i budowę do odbiorów przejść bezwykopowych.


W swojej prezentacji omówi zakres dokonanej przez Gaz-System rozbudowy sieci przesyłowej. Zaprezentuje także wykorzystane podczas realizacji inwestycji technologie, w tym zrealizowane projekty ekstremalne. Podczas wystąpienia omówione zostaną także: skala zastosowania poszczególnych technologii oraz metody stosowane na budowach bieżących projektów.

Bezwykopowa budowa gazociągu. Fot. Gaz-System Bezwykopowa budowa gazociągu. Fot. Gaz-System

Prelegent omówi także nowe wyzwania w zakresie wdrażania proekologicznych rozwiązań przez Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. dające możliwość wykorzystania i rozbudowy sieci przesyłowej z wykorzystaniem technologii bezwykopowych.

Sprawdzona formuła WIEDZA – BIZNES – ATRAKCJE

Organizatorzy Konferencji Bezwykopowa Budowa zadbają o to, by uczestnicy zdobyli cenną wiedzę, mogli rozwijać branżowy biznes i skorzystać z atrakcji. Podczas wydarzenia przewidziano czas na relaks i integrację w branżowym gronie. Będzie można posłuchać koncertu dudziarza podczas wieczoru szkockiego z degustacją oraz skorzystać z usług profesjonalnych grafików Quality Studio, którzy za pomocą aplikacji AI przekształcą zdjęcie chętnego w niesamowitą grafikę wzorowaną na ikonach popkultury.

W zacieśnieniu relacji biznesowych lub nawiązaniu nowych kontaktów pomoże także dedykowana aplikacja mobilna ułatwiająca networking podczas konferencji.

Dostępne są rabaty za rejestrację większej ilości uczestników - zaczynają się już od 2 osób! Rejestracji można dokonać TUTAJ

Przeczytaj także: Analiza kosztów budowy kanalizacji metodami wykopową i bezwykopową

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia