• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Aspekty ryzyka w mikrotunelowaniu – teoria i rzeczywistość

Opublikowano: 16-02-2024 Źródło: inzynieria.com

Już na przełomie lutego i marca 2024 r. w Krakowie odbędzie się premierowa Konferencja Bezwykopowa Budowa. Wydarzenie wypełnia lukę w kalendarzu konferencji inżynieryjnych, w którym do tej pory brakowało platformy wymiany wiedzy i doświadczeń dedykowanej specjalistycznemu sektorowi inżynierii bezwykopowej wykorzystywanej w budownictwie.


Mikrotunelowanie maszyną Herrenknecht wykonane przez firmę Sanimet, Krzysztof Grzywacz. Fot. sanimet.pl Mikrotunelowanie maszyną Herrenknecht wykonane przez firmę Sanimet, Krzysztof Grzywacz. Fot. sanimet.pl

Konferencja Bezwykopowa Budowa kierowana jest przede wszystkim do fachowców specjalizujących się w poszczególnych technikach takich jak: przeciski, przewierty sterowanych, HDD, mikrotunelowanie i direct pipe. Eksperci ze świata nauki i biznesu będą dzielić się wiedzą zarówno na poziomie elementarnym, jak i zaawansowanym. Pierwsza edycja dwudniowego wydarzenia będzie okazją, by skupić się na doborze technologii, poznać ciekawe projekty, najnowszy sprzęt i produkty, a także porozmawiać o systemach płuczkowych, recyklingu i oczyszczania oraz sterowania infrastrukturą podziemną.

Ryzyko  - jeden z najważniejszych parametrów przy planowaniu inwestycji

dr inż. Beata Nienartowicz podczas swojego wystąpienia na Konferencji CIPP 2024 r. Fot. Quality Studio dr inż. Beata Nienartowicz podczas swojego wystąpienia na Konferencji CIPP 2024 r. Fot. Quality Studio

Drugą sesję techniczną pierwszego dnia konferencji otworzy wystąpienie dr inż. Beaty Nienartowicz i dr inż. Arkadiusza Szota, którzy zaprezentują podstawowe aspekty ryzyka występujące w realizacjach z użyciem technologii mikrotunelowania. Wyniki badań zostają skonfrontowane z praktykami mitygowania ryzyka zaobserwowanymi podczas licznych realizacji w Polsce oraz innych krajach europejskich. Przedstawiona konfrontacja może stanowić pakiet wskazówek dla przedstawicieli inwestorów, autorytetów decyzyjnych, organów nadzorczych i samych wykonawców robót mikrotunelowych.

Warto wysłuchać ekspertów

dr inż. Arkadiusz Szot. Fot. Quality Studio dr inż. Arkadiusz Szot. Fot. Quality Studio

Dr inż. Beata Nienartowicz w ciągu ostatnich trzech lat kierowała działem projektowym wiodącej firmy z branży bezwykopowych renowacji rurociągów. Swoją zawodową działalność koncentruje wokół zwiększenia efektywności w planowaniu, projektowaniu oraz przygotowaniu formalnym bezwykopowych renowacji. Natomiast dr inż. Arkadiusz Szot jest uznanym badaczem prowadzącym działalność dydaktyczną na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej.

Sprawdzona formuła WIEDZA – BIZNES – ATRAKCJE

Organizatorzy Konferencji Bezwykopowa Budowa zadbają o to, by uczestnicy zdobyli cenną wiedzę, mogli rozwijać branżowy biznes i skorzystać z atrakcji. Podczas wydarzenia przewidziano czas na relaks i integrację w branżowym gronie. Będzie można posłuchać koncertu dudziarza podczas wieczoru szkockiego z degustacją oraz skorzystać z usług profesjonalnych grafików Quality Studio, którzy za pomocą aplikacji AI przekształcą zdjęcia chętnych w niezwykłą grafikę wzorowaną na ikonach popkultury.

W zacieśnieniu relacji biznesowych lub nawiązaniu nowych kontaktów pomoże także dedykowana aplikacja mobilna ułatwiająca networking podczas konferencji.

Dostępne są rabaty za rejestrację większej ilości uczestników - zaczynają się już od 2 osób! Rejestracji można dokonać TUTAJ

Przeczytaj także:  Bezwykopowa instalacja przewodów podziemnych z wykorzystaniem urządzeń „kret”

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia