Partnerzy portalu

Płuczka wiertnicza jako odpad – co na to prawo?

Opublikowano: 22-02-2024 Źródło: inzynieria.com

29 lutego 2024 r. w Krakowie rozpocznie się premierowa Konferencja Bezwykopowa Budowa. Wydarzenie wypełnia lukę w kalendarzu konferencji inżynieryjnych, w którym do tej pory brakowało platformy wymiany wiedzy i doświadczeń dedykowanej specjalistycznemu sektorowi inżynierii bezwykopowej wykorzystywanej w budownictwie.


Płuczka wiertnicza w technologiach bezwykopowych. Fot. ROE Płuczka wiertnicza w technologiach bezwykopowych. Fot. ROE

Konferencja Bezwykopowa Budowa kierowana jest przede wszystkim do fachowców specjalizujących się w poszczególnych technikach takich jak: przeciski, przewierty sterowanych, HDD, mikrotunelowanie i direct pipe. Eksperci ze świata nauki i biznesu będą dzielić się wiedzą zarówno na poziomie elementarnym, jak i zaawansowanym. Pierwsza edycja dwudniowego wydarzenia będzie okazją, by skupić się na doborze technologii, poznać ciekawe projekty, najnowszy sprzęt i produkty, a także porozmawiać o systemach płuczkowych, recyklingu i oczyszczania oraz sterowania infrastrukturą podziemną.

Legislacyjne problemy z płuczką wiertniczą

Podczas jednej z czterech planowanych sesji technicznych będzie można wysłuchać wykładu dr Jędrzeja Bujnego, radcy prawnego z kancelarii prawnej „Bujny Prawo dla ekosystemu”, który specjalizuje się w zagadnieniach prawnych dotyczących kwestii budowlanych oraz inżynieryjnych. Od blisko dwóch dekad wspiera podmioty działające w sektorze infrastrukturalnym i komunalnym, ze szczególnym uwzględnieniem gospodarki odpadowej oraz wodociągowo-kanalizacyjnej.

dr Jędrzej Bujny. Fot. Quality Studio dr Jędrzej Bujny. Fot. Quality Studio

Kwalifikowanie płuczki wiertniczej jako odpadu generuje po stronie podmiotów odpowiedzialnych za jej powstanie liczne obowiązki natury prawnej – zaznacza prelegent.

Celem mojego referatu będzie zaprezentowanie palety obowiązków jakie prawodawca nakłada na te podmioty, ze szczególnym uwzględnieniem funkcjonowania Bazy o odpadach i posiadania stosownych „odpadowych” decyzji administracyjnych – dodaje doktor nauk prawnych. 

Sprawdzona formuła WIEDZA – BIZNES – ATRAKCJE

Organizatorzy Konferencji Bezwykopowa Budowa zadbają o to, by uczestnicy zdobyli cenną wiedzę, mogli rozwijać branżowy biznes i skorzystać z atrakcji. Podczas wydarzenia przewidziano czas na relaks i integrację w branżowym gronie. Będzie można posłuchać koncertu dudziarza podczas wieczoru szkockiego z degustacją oraz skorzystać z usług profesjonalnych grafików Quality Studio, którzy za pomocą aplikacji AI przekształcą zdjęcia chętnych w niezwykłą grafikę wzorowaną na ikonach popkultury.

W zacieśnieniu relacji biznesowych lub nawiązaniu nowych kontaktów pomoże także dedykowana aplikacja mobilna ułatwiająca networking podczas konferencji.

Dostępne są rabaty za rejestrację większej liczby uczestników - zaczynają się już od 2 osób! Rejestracji można dokonać TUTAJ

Przeczytaj także: Projektowanie budowy sieci metodami bezwykopowymi - doświadczenia wykonawcze

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!