Beata Nienartowicz oraz Tomasz Szczepański poprowadzą warsztaty pt. „Co musisz wiedzieć o renowacji przewodów wodociągowych rękawami CIPP” podczas VIII Konferencji CIPP – Renowacja Wykładzinami (Rękawami) Utwardzanymi na Miejscu, która w dniach 10-12 stycznia odbędzie się w Toruniu. Już dziś można zadać im pytania, na które odpowiedzą podczas warsztatów.
8. edycja Konferencji „Renowacja Wykładzinami (Rękawami) Utwardzanymi na Miejscu”- CIPP2024
Eksperci w trakcie warsztatów skupią się na poniższych zagadnieniach:
- Omówienie charakterystyki pracy rękawów w przewodach wodociągowych – podział na klasy, podstawowe różnice w odniesieniu do przewodów grawitacyjnych
- Szczegółowe wymagania konstrukcyjne i jakościowe, jakie powinno się stawiać rękawom CIPP przeznaczonym do renowacji sieci wodociągowych — w tym wymagania dotyczące kontroli utwardzania, dopuszczalnych wielkości fałd czy odspojeń rękawa od rury macierzystej
- Wymagania higieniczne i planowane zamiany regulacji w ramach Unii Europejskiej,
- Przegląd dostępnych rozwiązań materiałowych z uwzględnieniem rodzajów żywic w tym ich zalet i ograniczeń
- Czy zastosowanie żywic na bazie styrenu jest dopuszczalne?
- Wymagania, jakie powinny być określane przez zamawiających w dokumentacjach przetargowych i sposoby weryfikacji ich spełnienia
- Realizacja inwestycji w infrastrukturze miejskiej, możliwe problemy wykonawcze
- Odbiór przewodu po renowacji
W trakcie trwania warsztatów każdy uczestnik będzie mógł zadawać pytania prowadzącym, zarówno bezpośrednio, jak i za pomocą aplikacji mobilnej. Jednak już dziś zachęcamy do zadawania pytań w zakresie tematyki warsztatów i sygnalizowania wątków, na które prowadzący powinni położyć szczególny nacisk. Wystarczy skorzystać z formularza.
Udział w warsztatach zostanie potwierdzony certyfikatem uczestnictwa. Chętni będą mogli także wziąć udział w teście dotyczącym problematyki warsztatów. Trzy osoby, które zdobędą największą liczbę punktów, otrzymają nagrody.
Cenieni eksperci
dr inż. Beata Nienartowicz. Fot. Quality Studio
Dr inż. Beata Nienartowicz z firmy IDEANTE to absolwentka i długoletni pracownik Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej. Z wykształcenia i zainteresowania zajmuje się bezwykopowymi renowacjami rurociągów. W latach 2008–2018 pełniła funkcję opiekuna i operatora Mobilnego Laboratorium Infrastruktury Podziemnej Miast Politechniki Wrocławskiej, co pozwoliło jej zdobyć bogate doświadczenie w prowadzeniu i opracowywaniu wyników badań in situ związanych z kompleksową oceną stanu technicznego obiektów infrastruktury podziemnej. Autorka kilkunastu publikacji krajowych i międzynarodowych oraz autor i współautor licznych ekspertyz i opinii technicznych o stanie technicznym obiektów infrastruktury podziemnej, jak również uprawniony i czynny projektant. Obecnie także adiunkt naukowo-dydaktyczny na wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. Swoją działalność zawodową koncentruje wokół zwiększenia efektywności w planowaniu, projektowaniu oraz przygotowaniu formalnym bezwykopowych renowacji rurociągów.
Tomasz Szczepański. Fot. Quality Studio
Tomasz Szczepański z Centrum Badań i Certyfikacji sp. z o.o. jest absolwentem Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej oraz studiów podyplomowych Technologie Bezwykopowe w Inżynierii Środowiska na Politechnice Świętokrzyskiej. Posiada uprawnienia do projektowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń. Przez wiele lat był związany jako product manager technologii bezwykopowych i kierownik regionalny z MC-Bauchemie Sp. z o.o. Jest współzałożycielem Laboratorium Materiałów Budowlanych w Centrum Badań i Certyfikacji Sp. z o.o., gdzie odpowiada za proces akredytacji i opracowywanie ekspertyz. Aktualnie prowadzi również Biuro Inżynierskie TS Tomasz Szczepański, gdzie opracowuje dokumentację techniczne na temat diagnostyki i oceny stanu technicznego konstrukcji żelbetowych oraz projektów renowacji obiektów gospodarki wod-kan oraz hydrotechnicznych.
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.