Najpopularniejszą metodę bezwykopowej renowacji kanalizacji jest CIPP (ang. Cured In Place Pipe), która polega na instalacji w kanale wykładziny z włókien poliestrowych lub wzmacnianych włóknem szklanym. Do impregnacji rękawów powszechnie stosuje się żywice poliestrowe zawierające styren.

To właśnie ten związek wpływa pozytywnie na parametry wytrzymałościowe utwardzonej wykładziny, przy czym kiedy się ulatnia, może działać drażniąco. Z tego względu od jakiegoś czasu trwa dyskusja nt. potrzeby stosowania styrenu. W niektórych zamówieniach polskich firm zarządzających na co dzień siecią wod-kan pojawiły się nawet wskazania, by prace przeprowadzić przy użyciu wykładzin nienasączonych żywicami zawierającymi tego związku.

Wątki dotyczące pochodzenia i wpływu pozostałości styrenu na właściwości materiałów oraz środowisko naturalne wyjaśni Mark Kopietz. Przedstawiciel firmy SBKS GmbH & Co. KG weźmie udział w tegorocznej konferencji „INŻYNIERIA Bezwykopowa”.

INŻYNIERIA Bezwykopowa 2023

XXI Międzynarodowa Konferencja, Wystawa i Pokazy Technologii „INŻYNIERIA Bezwykopowa” odbędzie się w dniach 13–15 czerwca 2023 r. w podkrakowskich Tomaszowicach, a także online poprzez serwis akademia.inzynieria.com.

Konferencja rozpocznie się od warsztatów, a potem wykłady uznanych ekspertów odbędą się w ramach trzech sesji. Poza tym będzie można obejrzeć pokazy technologii na żywo, a jedna z planowanych atrakcji to spotkanie z cenionym dziennikarzem Marcinem Prokopem. Tradycyjnie kulminacyjnym momentem będzie rozdanie TYTANÓW, czyli branżowych nagród.

Program, prelegenci, atrakcje – wszystkie szczegóły dotyczące konferencji znajdziesz TUTAJ.

ZAREJESTRUJ SIĘ i weź udział w dorocznym święcie branży bezwykopowej o zasięgu międzynarodowym.

XXI INŻYNIERIA Bezwykopowa – weź udział

Przeczytaj także: Konferencja INŻYNIERIA BEZWYKOPOWA 2023 już w czerwcu! Warto zarezerwować ten termin