Cykl pokazów na żywo otworzy prezentacja renowacji przewodu w technologii CIPP UV (ang. Cured in Place Pipe). Jej organizator, firma BLEJKAN S.A., w procesie utwardzania rękawa użyje sprzętu z lampami emitującymi promieniowanie ultrafioletowe o mocy 36 000 Wat. Warto dodać, iż zastosowany sprzęt charakteryzuje się najwyższą, jak dotąd, na świecie mocą lamp do utwardzania wykładziny CIPP w przypadku renowacji przewodów o średnicy do 2000 mm.

O tym, jak przeprowadza się renowację rurociągów wody spożywczej, dowiemy się z pokazu, firm Terlan sp. z o.o., MC-Bauchemie sp. z o.o. oraz Insituform, które do tego celu wykorzystają rękaw InsituMain nasączony żywicą Konodur 180. Z kolei Amiblu Poland zaprezentuje szczelność łączników na panelach z nowym kolorem linera o wymiarach 1350/1770 mm. Jednocześnie przedstawiciel firmy wprowadzi widzów w tajniki rur Top Performance.

Nowoczesne technologie w zakresie prac bezwykopowych przedstawiają także firmy Hercu Pneumatic (urządzenia przeciskowe „kret” o średnicy 135 mm ze stałą i ruchomą głowicą), RETEL Anna Świdroń (opatentowane rozwiązania firmy I.S.T. w zakresie robotów frezujących), a także RAFNAR sp. z o.o. (sprzęt pneumatyczny do eksploatacji sieci kanalizacyjnej firmy Sava).

Pierwszy dzień cyklu pokazów zamknie rodeo HDD, w którym wezmą udział Biura Handlowe RUDA / JAMAT Przewierty oraz ŻALA Technologie Bezwykopowe.

Drugiego dnia w programie znalazł się energetyczny pokaz w wykonaniu Saint-Gobain PAM. Ten światowy lider w produkcji innowacyjnych rozwiązań z żeliwa sferoidalnego pokaże, jaką odporność na uderzenia mają powłoki ZMU. Co ciekawe, na powłokę podczas pokazu działać energia, która jest dwukrotnie większa niż mówi o tym norma PN-EN 15542.

Premierowy pokaz zaplanowała również firma JL Maskiner w Polsce sp. z o.o., wyłączny dealer marki Ditch Witch® w naszym kraju. Zaprezentuje wiertnice kierunkowe JT20XP i JT10. Co ważne, JT20XP w Polsce zostanie pokazane po raz pierwszy. W ramach pokazu będzie można również zobaczyć inne urządzenia, np. wielofunkcyjne Zahn R300 czy koparkę SK1550 z osprzętem. Przedstawiciele spółki zaprezentują też urządzenia przeciskowe firmy HammerHead® oraz system śledzący serii TK Recon™ firmy Subsite® Electronics.

„Else” Technical And Research Service Co. Ltd. sp. z.o.o. podczas swojego pokazu odpowie z kolei na pytanie, co znajduje się w kanałach. Zaprezentuje sprzęt wiodącego producenta telewizyjnej inspekcji kanalizacji (firmy IBAK), którego jest przedstawicielem.

O swoich innowacyjnych rozwiązaniach opowiedzą również przedstawiciele firm RETEL Anna Świdroń oraz Gerodur MPM. Pierwsza zaprezentuje technologie w zakresie zasilania zabudowy pojazdów specjalistycznych, druga – rury polietynowe z płaszczem PP, które można stosować do prac bezwykopowych wszelkiego typu.

W Tomaszowicach będzie także możliwość odwiedzenia laboratorium polowego do zadań specjalnych. Firma CETCO Poland zaznajomi gości Konferencji m.in. z projektowaniem składu i parametrów płynów wiertniczych, natomiast reprezentanci spółek Normag GMbH i ROE przedstawią zasady projektowania i konfiguracji zestawów separacji faz, zasadę działania zamkniętego obiegu płuczkowego oraz sposób obsługi i eksploatacji omawianych urządzeń.

Serdecznie zapraszamy!

Szczegółowy program XVI Konferencji „INŻYNIERIA Bezwykopowa” dostępny jest tutaj.

Przeczytaj relację z ubiegłorocznej konferencji „INŻYNIERIA BEZWYKOPOWA”: Czym żyje branża bezwykopowa?