• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Jak przebiega renowacja przewodu w technologii CIPP UV?

Pokaz firmy BLEJKAN S.A. – XVI Konferencja „INŻYNIERIA Bezwykopowa”


Opublikowano: 05-07-2018 Źródło: inzynieria.com

Międzynarodowa Konferencja, Wystawa i Pokazy Technologii „INŻYNIERIA Bezwykopowa” 2018 to nie tylko obrady konferencyjne, warsztaty i branżowe dyskusje. To także siedem godzin praktyki, w ramach której odbyło się aż 13 pokazów wykorzystywanych w pracach bezwykopowych technologii, sprzętu i produktów. Pierwszą z cyklu prezentacji zorganizowała firma BLEJKAN S.A. Pokaz dotyczył renowacji przewodu w technologii CIPP UV.


Pokaz firmy BLEJKAN S.A. – renowacja przewodu w technologii CIPP UV z wykorzystaniem do utwardzania rękawa sprzętu z lampami emitującymi promieniowanie ultrafioletowe o mocy 36 000 Wat / Konferencja „INŻYNIERIA Bezwykopowa” 2018 / fot. Quality Studio dla www.inzynieria.com Pokaz firmy BLEJKAN S.A. – renowacja przewodu w technologii CIPP UV z wykorzystaniem do utwardzania rękawa sprzętu z lampami emitującymi promieniowanie ultrafioletowe o mocy 36 000 Wat / Konferencja „INŻYNIERIA Bezwykopowa” 2018 / fot. Quality Studio dla www.inzynieria.com

W Konferencji „INŻYNIERIA Bezwykopowa” firma BLEJKAN S.A. wzięła udział już po raz kolejny. Lider w branży bezwykopowych renowacji był Sponsorem Platynowym szesnastej edycji największego tego typu wydarzenia w Europie Środkowo-Wschodniej.

Stoisko firmy BLEJKAN S.A. – XVI Międzynarodowa Konferencja, Wystawa i Pokazy Technologii „INŻYNIERIA Bezwykopowa” / fot. Quality Studio dla www.inzynieria.com Stoisko firmy BLEJKAN S.A. – XVI Międzynarodowa Konferencja, Wystawa i Pokazy Technologii „INŻYNIERIA Bezwykopowa” / fot. Quality Studio dla www.inzynieria.com

W ramach pokazów na terenie zewnętrznym BLEJKAN zaprezentował renowację przewodu w technologii CIPP UV. W procesie utwardzania rękawa użyto sprzętu z lampami emitującymi promieniowanie ultrafioletowe o mocy 36 000 Wat – to najwyższa na świecie moc lamp do utwardzania wykładziny CIPP w przypadku renowacji przewodów o średnicy do 2000 mm.

Uczestnicy konferencji mogli też wejść na pokład specjalnego samochodu i z bliska zobaczyć, jak działa „centrum dowodzenia” podczas wykonywania prac renowacyjnych w technologii CIPP UV.

Ponadto przez cały czas trwania „INŻYNIERII Bezwykopowej” można było odwiedzać stoiska firmy – zewnętrzne oraz wewnętrzne, przy którym prezentowano ofertę BLEJKANA, ale również firm: Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych „ABIKORP” sp. z o.o., Marplast i POliner sp. z o.o. sp.k. – wszystkie cztery współpracują w ramach jednej Grupy.

Stoisko firmy BLEJKAN S.A. – XVI Międzynarodowa Konferencja, Wystawa i Pokazy Technologii „INŻYNIERIA Bezwykopowa” / fot. Quality Studio dla www.inzynieria.com Stoisko firmy BLEJKAN S.A. – XVI Międzynarodowa Konferencja, Wystawa i Pokazy Technologii „INŻYNIERIA Bezwykopowa” / fot. Quality Studio dla www.inzynieria.com

Warto odnotować, iż w trakcie uroczystej gali spółka otrzymała nagrodę TYTAN w kategorii Projekt roku – renowacja. BLEJKAN – w konsorcjum z firmą Terlan sp. z o.o. – został nagrodzony za renowację sieci wodociągowo-kanalizacyjnej w Poznaniu. W stolicy Wielkopolski dokonano renowacji m.in. Kolektora Prawobrzeżnego I o długości 1,89 km w zakresie przekrojów od 1000/1720 do 3200/2600 w technologii reliningu krótkiego modułami GRP, a także sieci kanalizacyjnej w technologii CIPP UV oraz CIPP z wykorzystaniem rękawów filcowych utwardzanych gorącą wodą na odcinkach o długości 18,78 km sieci w ścisłym centrum miasta. Renowacja objęła również studzienki kanalizacyjne (485 szt.) metodą natrysku odśrodkowego. Wklejono także 2206 szt. kształtek kapeluszowych.

Laureaci nagrody TYTAN oraz Tytanowego Laura Inwestora w kategorii Projekt roku – renowacja. Od lewej: Jakub Blejsz (BLEJKAN S.A.), Jakub Wiernicki (Terlan sp. z o.o.), Anna Danek (Aquanet S.A.) / fot. Quality Studio dla www.inzynieria.com Laureaci nagrody TYTAN oraz Tytanowego Laura Inwestora w kategorii Projekt roku – renowacja. Od lewej: Jakub Blejsz (BLEJKAN S.A.), Jakub Wiernicki (Terlan sp. z o.o.), Anna Danek (Aquanet S.A.) / fot. Quality Studio dla www.inzynieria.com


Dodajmy, że w ramach tej samej kategorii szczecińska spółka nominowana była za modernizację kanalizacji w ciągu al. Krakowskiej w Warszawskiej, jednej z ważniejszych arterii stolicy. Renowacji poddano wtedy kanały o przekroju jajowym J 800/1400 mm, posadowione na głębokości 10–13 m, na odcinku o długości około 3 km. Co znamienne, w toku prac wykonano tylko trzy wykopy montażowe: zastosowano technologię renowacji modułami GRP o wymiarach J 600/1200 mm.

Firma BLEJKAN S.A. objęła także patronatem organizowany w ramach Akademii Inżynierii e-kurs pn. „Zastosowanie wykładzin CIPP do renowacji przewodów kanalizacyjnych i wodociągowych”. Laureata, którzy otrzymał od firmy nagrodę specjalną, wyłoniono podczas uroczystej gali, która odbyła się 21 czerwca br. w Dworze w Tomaszowicach. Tego samego wieczoru rozdano nagrody zwycięzcom konkursu, który BLEJKAN zorganizował na swoim stoisku w strefie wystaw Konferencji.

Przeczytaj także: Rekordowo, międzynarodowo i bezwykopowo – XVI Międzynarodowa Konferencja, Wystawa i Pokazy Technologii „INŻYNIERIA Bezwykopowa” [relacja]

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!