Pierwszego dnia wydarzenia, w godzinach poobiednich, rozpoczną się warsztaty pn. „ABC technologii bezwykopowych”. Przedstawienie najważniejszych metod no-dig ma na celu zapoznanie z tymi technologiami tych uczestników, którzy do tej pory mieli z nimi niewiele do czynienia. Ze spotkania skorzystają jednak także stali bywalcy konferencji i przedstawiciele firm doświadczonych w prowadzeniu prac bezwykopowych – naukowcy z Politechniki Wrocławskiej pomogą im uporządkować i poszerzyć wiedzę.

Obrady konferencyjne rozpoczną się kolejnego dnia (12 czerwca). Ich otwarcie stanowić będzie specjalna sesja dotycząca CSR – społecznej odpowiedzialności biznesu, którą zainauguruje gość specjalny wydarzenia – Anna Dymna, założycielka i prezes Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Następnie odbędzie się cykl wykładów, podczas których uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się m.in., jak korzysta się z technologii bezwykopowych w Finlandii, z jakimi wyzwaniami wiąże się realizacja wielkośrednicowych przekroczeń w projekcie TAP (Trans Adriatic Pipeline – Gazociąg Transadriatycki) oraz jak przeprowadzany jest projekt wiertniczy w środowisku miejskim.

W drugiej części dnia odbędą się pokazy technologii bezwykopowych na żywo. Na rozległym terenie zewnętrznym będzie można zobaczyć m.in. instalację rękawa w rurze stalowej DN800 z użyciem bębna inwersyjnego i pary jako nośnika energii cieplnej, renowację przyłączy w systemie kapelusza z wykorzystaniem technologii UV IMS, symulację awarii sieci wodociągowej (odkopywanie rury), a także maszyny przeciskowe nowej generacji czy minisystem oczyszczania.

Wieczór upłynie pod znakiem wyjątkowych atrakcji. Uczestnicy wezmą udział we wspólnej biesiadzie, będą mogli również zmierzyć się w konkurencji zręcznościowej jazdy na czas quadami po specjalnym torze, a także skorzystać z przejażdżki haubicą samobieżną 2S1 Goździk oraz samochodem rajdowym BMW X5-CC, który w 2012 r. dojechał na metę Rajdu Dakar.

Trzeci dzień Konferencji „INŻYNIERIA Bezwykopowa” (13 czerwca) również upłynie pod znakiem wykładów i pokazów. W trakcie obrad prelegenci podzielą się ze słuchaczami doświadczeniami m.in. z bezwykopowej budowy odcinków gazociągów, optymalizacji procesu wiertniczego czy wykonywania instalacji rurociągów w technologii Direct Pipe. Co istotne, prelegenci dokonają porównania technologii wykorzystywanych do realizacji wielkośrednicowych przekroczeń: HDD (ang. Horizontal Directional Drilling), Direct Pipe oraz mikrotunelowania. Nie zabraknie rozmów na temat branży bezwykopowej w ujęciu globalnym, testów porównawczych metod renowacji studni kanalizacyjnych czy badań konstrukcji budowli podziemnych niezbędnych do oceny ich stanu technicznego.

Wśród zaplanowanych w tym dniu pokazów znalazł się m.in. montaż systemu do renowacji studni PREDL-FLEXINER, renowacja rękawem BRAWOLINER 3D od DN300 do DN400 oraz wprowadzenie do najnowszej metody nawigacyjnej Optitrac bazującej na najnowszych osiągnięciach w zakresie nawigacji żyrokompasowej i magnetycznej.

Zwieńczeniem tego dnia będzie uroczysta gala, podczas której rozdane zostaną nagrody TYTAN 2019 w branży bezwykopowej oraz Tytanowe Laury Inwestora. Tego samego wieczoru odbędzie się aukcja charytatywna, z której dochód przekazany zostanie Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Goście będą mogli zobaczyć występ grupy Buskers Band oraz bawić się przy dźwiękach muzyki.

Przez cały czas trwania „INŻYNIERII Bezwykopowej” otwrata będzie wystawa maszyn, urządzeń i produktów wykorzystywanych w pracach bezwykopowych. Przedstawiciele producentów, dostawców i dystrybutorów będą dostępni zarówno wewnątrz obiektu konferencyjnego, jak i na terenie zewnętrznym. Oprócz tego na gości czekać tam będą konkursy i zabawy.

Szczegółowy program XVII Międzynarodowej Konferencji, Wystawy i Pokazów Technologii „INŻYNIERIA Bezwykopowa” znajdziesz tutaj. Zapraszamy!

Przeczytaj także relację z XVI Międzynarodowej Konferencji, Wystawy i Pokazów Technologii „INŻYNIERIA Bezwykopowa”