Współczesne rozwiązania oferują szereg metod i technologii renowacji sieci kanalizacyjnych. Można dopasowywać sposoby działania do konkretnych potrzeb zarówno pod względem sposobów wykonania prac, wyboru materiałów z uwzględnieniem przekroju rur. Te nie zawsze są kołowe, są też profile o kształcie jajowym.
Michaela Stehlíková, Praskie Wodociągi. Fot. archiwum prywatne
O renowacji małych profili o kształcie jajowym w praskiej sieci kanalizacyjnej w trakcie Konferencji „INŻYNIERIA Bezwykopowa” 2020, będzie mówić Michaela Stehlíková z Praskich Wodociągów. Opowie o zastosowaniu bazaltowych rynien kanałowych w ramach renowacji kanalizacji ściekowej w Pradze, które to rozwiązanie jest już standardem. Poda przykład współpracy operatora z inwestorem (w tym przypadku to Wodociągi Praskie oraz Veolia), podczas której kolejne elementy, segmenty oraz rynny projektuje się w taki sposób, żeby miały minimalny wpływ na statykę kanału ściekowego, przy jednoczesnym osiągnięciu maksymalnego wykorzystania pierwotnej konstrukcji kanału.
XVIII Międzynarodowa Konferencja, Wystawa i Pokazy Technologii „INŻYNIERIA Bezwykopowa” odbędzie się w dniach 8–10 września br. w Tomaszowicach k. Krakowa. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach i dyskusjach, posłuchać wykładów i obejrzeć pokazy technologii na żywo. Tegoroczną nowością będzie hybrydowa formuła Konferencji: osoby, które nie zdecydują się skorzystać z propozycji spotkania na żywo, będą miały możliwość uczestnictwa online, poprzez platformę akademia.inzynieria.com.
„INŻYNIERIA Bezwykopowa” to największe, poświęcone bezwykopowej budowie i renowacji sieci podziemnych, wydarzenie w Europie Środkowo-Wschodniej. Wszelkie informacje można znaleźć na stronie Konferencja „INŻYNIERIA Bezwykopowa”.
Przeczytaj także: Konferencja „INŻYNIERIA Bezwykopowa” 2020 w nowej hybrydowej formule
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.