Horyzontalne przewierty kierunkowe (ang. Horizontal Directional Drilling – HDD) stały się już powszechną bezwykopową metodą wykonywania rurociągów, czy to na potrzeby sieci wodociągowo-kanalizacyjnych, czy branż gazowniczej, paliwowej i energetycznej. Jak uczy doświadczenie, podczas realizacji takich projektów, nie obywa się bez komplikacji.
Jacek Janicki, ZRB Janicki. Fot. Quality Studio dla www.inzynieria.com
Podczas Konferencji „INŻYNIERIA Bezwykopowa” 2020, Jacek Janicki z firmy ZRB Janicki, przedstawi referat na temat komplikacji w otworze wiertniczym na przykładzie realizacji horyzontalnego przewiertu kierunkowego (HDD) w Sanoczku. Prelegent omówi instalację rurociągu pod rzeką Sanoczek i opowie jakie komplikacje pojawiają się w trakcie tak dużego projektu o rekordowej skali: długość otworu wyniosła 1124 m, a jego średnica – 1320 mm (zainstalowano w nim rury stalowe DN1000).
Tegoroczna, XVIII Międzynarodowa Konferencja, Wystawa i Pokazy Technologii „INŻYNIERIA Bezwykopowa” zorganizowana zostanie w dniach 8–10 września w Tomaszowicach k. Krakowa. Poza wysłuchaniem wykładów uznanych ekspertów, będzie można wziąć udział w warsztatach i dyskusjach, a także obejrzeć pokazy technologii na żywo. W tym roku wprowadzona została nowość – dzięki hybrydowej formule osoby, które nie zdecydują się na przyjazd do Tomaszowic, będą miały możliwość uczestnictwa online, poprzez platformę akademia.inzynieria.com.
Wszelkie informacje można znaleźć na stronie Konferencja „INŻYNIERIA Bezwykopowa”.
Przeczytaj także: Konferencja „INŻYNIERIA Bezwykopowa” 2020 w nowej hybrydowej formule
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.