Prof. dr hab. Adam Wysokowski, kierownik Zakładu Dróg i Mostów Uniwersytetu Zielonogórskiego, podczas XX Międzynarodowej Konferencji, Wystawy i Pokazów Technologii INŻYNIERIA BEZWYKOPOWA zaprezentuje referat „Nowy system przepisów techniczno-budowlanych. Aktualne zmiany w prawie budowlanym”.
Nowy system przepisów techniczno-budowlanych. Aktualne zmiany w prawie budowlanym. Fot. Adobe Stock
Idea powstania grupy nowych przepisów budowlanych wynikała z konieczności aktualizacji istniejących rozwiązań technicznych stosowanych w infrastrukturze komunikacyjnej w naszym kraju. Dynamiczna zmiana poziomu wiedzy i dostępnych obecnie rozwiązań technicznych w zakresie obiektów inżynierskich wymusza dostosowanie ich do stale rosnących wymagań. Opracowanie nowych dokumentów merytorycznych, które odpowiadałyby obecnej rzeczywistości technicznej pozwala również na optymalizację nakładów finansowych ponoszonych na utrzymanie infrastruktury budowlanej. Konieczność wydania nowych dokumentów prawnych wynikała także ze zbliżającym się terminem wygaśnięcia dotychczas obowiązujących przepisów techniczno-budowlanych w naszym kraju.
Ujednolicenie przepisów polskich z europejskimi
Wymagania zawarte w przepisach krajowych powinny być zgodne z wymaganiami europejskimi, monitorowane i na bieżąco zmieniane. Dlatego też, jeszcze w tym roku nastąpi gruntowna zmiana związana z Rozporządzeniami dotyczących branży budowlanej, będącymi delegacjami do Prawa Budowlanego. Jedną z tych zmian są dokumenty w postaci Wzorców i Standardów rekomendowanych i wdrażanych na bieżąco przez Ministra Infrastruktury.
Prof. dr hab. Adam Wysokowski w swoim wystąpieniu, które odbędzie się 21 czerwca (wtorek), kompleksowo omówi powyższe zagadnienia i zwróci uwagę na najistotniejsze zmiany w prawie budowlanym. Aby zapoznać się z ekspercką wiedzą i wziąć udział w XX Międzynarodowej Konferencji, Wystawie i Pokazach Technologii INŻYNIERIA BEZWYKOPOWA, należy zarejestrować się na stronie konferencji.
Wiedza, pratykta, atrakcje
Na uczestników tegorocznej edycji Konferencji IB2022 czeka wiele branżowych atrakcji. Oprócz pokazów na żywo organizatorzy przewidzieli w programie warsztaty praktyczne, sesje techniczne, a także panele dyskusyjne. Dwa z nich dotyczyć będą konkretnych zagadnień z obszarów bezwykopowej budowy oraz bezwykopowej renowacji. Dwa pozostałe zaplanowano w formie przekrojowych dyskusji na temat jakości w całym procesie inwestycyjnym, począwszy od przygotowania przez projektowanie, realizację i odbiór projektu, jak również szans i zagrożeń dla branży wynikających ze zmieniającego się otoczenia ekonomicznego.
Konferencja będzie odbywać się w trybie hybrydowym: można w niej uczestniczyć osobiście w Tomaszowicach k. Krakowa, jak również wziąć udział online – poprzez platformę Akademia Inżynieria.
Przeczytaj także: Wystąpienie przewodniczącego ISTT. Cenna inspiracja
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.