• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Badania konstrukcji obiektów sieci kanalizacyjnych w praktyce – pokaz na Konferencji IB2024

Opublikowano: 24-04-2024 Źródło: inzynieria.com

W dniach 11 - 13 czerwca 2024 roku w Tomaszowicach pod Krakowem odbędzie się XXII edycja Międzynarodowej Konferencji, Wystawy i Pokazów Technologii Inżynieria Bezwykopowa. W tym roku organizatorzy przygotowali sporo nowości.


Tomasz Szczepański z Centrum Badań i Certyfikacji Sp. z o.o. podczas wykonywania badań w terenie Tomasz Szczepański z Centrum Badań i Certyfikacji Sp. z o.o. podczas wykonywania badań w terenie

Międzynarodowa Konferencja, Wystawa i Pokazy Technologii Inżynieria Bezwykopowa to największe w kraju i w Europie Środkowo-Wschodniej spotkanie branżowe osób zainteresowanych technologiami bezwykopowymi. W ciągu kilkunastu lat zgromadziła łącznie tysiące osób, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Podczas dorocznego święta branży bezwykopowej nigdy nie brakuje praktycznych warsztatów, interesujących prelekcji uznanych ekspertów, debat i dyskusji dotyczących najważniejszych tematów, ale również okazji do zabawy, odprężenia i nawiązania biznesowych kontaktów.

Nowa formuła - niezmienna jakość

W tym roku organizatorzy zaprezentują uczestnikom nową, jeszcze bardziej atrakcyjną formułę Konferencji. Mocno postawią bowiem na najbardziej praktyczny aspekt poszerzania wiedzy, czyli pokazy technologii. W całości zostanie im poświęcony jeden dzień wydarzenia. Będzie to świetna okazja, by wszyscy zaangażowani w proces inwestycyjny mogli naocznie przekonać się, jakie narzędzia mają do dyspozycji przy realizacji swoich zadań. Nic bowiem nie umożliwi lepiej wszechstronnej oceny sprzętu i technologii niż zobaczenie ich „w akcji”. 

Jak badać konstrukcje obiektów sieci kanalizacyjnych w terenie?

Przy rozpoznaniu stanu technicznego, zarówno w trakcie bieżącej kontroli, jak i przy dokładniejszej ocenie związanej np. z ekspertyzą czy projektowaniem, występuje konieczność wykonania badań konstrukcji i jej środowiska pracy. Część badań jest też później elementem badań odbiorowych po wykonaniu prac renowacyjnych. Niektóre z badań są na tyle proste, że można je wykonać i uzyskać wyniki już na obiekcie. Natomiast istotne jest, na ile warunki terenowe wpływają na poprawność wykonywania np. próby „pull-off” lub badania liczby odbicia młotkiem Schmidta i czy są one zgodne z wymaganiami norm, do których się odnoszą.

Dariusz Zwierzchowski, prezes Zarządu w Centrum Badań i Certyfikacji. Fot. Quality Studio  Czytaj więcej na: https://inzynieria.com/inzbezwykopowa/cipp/wiadomosci/65539,jakosc-materialu-wykladziny-cipp-a-wyniki-badan-laboratoryjnych,konferencja-cipp-wazne-spotkanie-branzy-juz-po-raz-siodmy © inzynieria.com
Dariusz Zwierzchowski, prezes Zarządu w Centrum Badań i Certyfikacji. Fot. Quality Studio Czytaj więcej na: https://inzynieria.com/inzbezwykopowa/cipp/wiadomosci/65539,jakosc-materialu-wykladziny-cipp-a-wyniki-badan-laboratoryjnych,konferencja-cipp-wazne-spotkanie-branzy-juz-po-raz-siodmy © inzynieria.com

Problematyki tej będzie dotyczył jeden z pokazów, który zostanie przeprowadzony przez ekspertów Centrum Badań i Certyfikacji sp. z o.o.: Tomasza Szczepańskiego, Dariusza Zwierzchowskiego i Mateusza Szumowskiego. Specjaliści z wieloletnim stażem zaprezentują i omówią zasady wykonywania następujących badań:

  •  pull-off (wymagania normy EN-PN 1542 za rzeczywistość budowy)
  •  GWT 
  •  wykrywanie zbrojenia 
  •  pomiar grubości wyprawy, laminatu, powłoki
  •  młotek Schmidta

Ponieważ cześć badań można wykonać wyłącznie w laboratorium, np. badanie wytrzymałości betonu czy wykładziny na ściskanie, ocena skażania siarczanami czy weryfikacja materiałów poprzez widmo w podczerwieni – podczas pokazu zostanie też wskazane jak prawidłowo pobierać na obiekcie odpowiednio reprezentatywne próbki. 

Specjaliści omówią również interpretację wyników badań w kontekście określenia „zgodności z wymaganiami” np. wykonanych prac.

Niech nie ominie Cię najważniejsze wydarzenie no-dig w Europie Środkowo-Wschodniej

Ruszyła już rejestracja na Konferencję. Dostępne są rabaty za zgłoszenie większej liczby uczestników - zaczynają się już od 2 osób.

Osoby, które dokonają rejestracji do 30 kwietnia 2024 r., mogą liczyć także na atrakcyjny bonus: termos oraz kubek termiczny renomowanej marki Rockland. Rejestracji można dokonać TUTAJ.

XXII Międzynarodowa Konferencja, Wystawa i Pokazy Technologii Inżynieria Bezwykopowa odbędzie się w dniach 11–13 czerwca 2024 r. w podkrakowskich Tomaszowicach, a także online poprzez serwis akademia.inzynieria.com.

Przeczytaj także: Nowa odsłona Nagród TYTAN

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia