• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Dlaczego tak ważne jest dobranie odpowiedniego rękawa do bezwykopowej renowacji rurociągów wody pitnej

Opublikowano: 20-05-2024 Źródło: inzynieria.com

W dniach 11 - 13 czerwca 2024 roku w Tomaszowicach pod Krakowem odbędzie się XXII edycja Międzynarodowej Konferencji, Wystawy i Pokazów Technologii Inżynieria Bezwykopowa. W tym roku organizatorzy przygotowali sporo nowości.


Bezwykopowa renowacja sieci. Fot. SAERTEX multiCom Bezwykopowa renowacja sieci. Fot. SAERTEX multiCom

W tym roku organizatorzy zaprezentują uczestnikom nową, jeszcze bardziej atrakcyjną formułę Konferencji. Mocno postawią bowiem na najbardziej praktyczny aspekt poszerzania wiedzy, czyli pokazy technologii. W całości zostanie im poświęcony jeden dzień wydarzenia. Będzie to świetna okazja, by wszyscy zaangażowani w proces inwestycyjny mogli naocznie przekonać się, jakie narzędzia mają do dyspozycji przy realizacji swoich zadań. Nic bowiem nie umożliwi lepiej wszechstronnej oceny sprzętu i technologii niż zobaczenie ich „w akcji”. 

Jak dobrać właściwy rękaw oraz niezawodną technologię do renowacji rurociągów wody pitnej

Jednym z interesujących pokazów będzie prezentacja instalacja bezstyrenowego rękawa CIPP opartego na żywicy winyloestrowej za pomocą odpowiednio dobranej do tego technologii. 

Fot. SAERTEX multiCom Fot. SAERTEX multiCom

Uzupełnieniem tego pokazu będzie prelekcja, która odbędzie się drugiego dnia konferencji, a jej tematem będzie właściwy dobór rękawa renowacyjnego do naprawy wodociągów wody pitnej. Wykładziny CIPP są od dziesięcioleci stosowane w sektorze kanalizacyjnym. W ostatnich latach coraz częściej znajdują zastosowanie w sektorze wody pitnej. Higieniczne, trwałe i bezpieczne - wykładziny rurowe GRP muszą spełniać najwyższe standardy jakości dla bezwykopowej renowacji rur wody pitnej. Rury do wody pitnej muszą zatem spełniać wymagania wykraczające daleko poza zakres przepływu grawitacyjnego. Muszą być w stanie wytrzymać ciśnienie nominalne do 16 barów w długim okresie i spełniać wysokie standardy higieny. Po intensywnej fazie rozwoju, SAERTEX multiCom® wprowadził na rynek SAERTEX LINER® H2O, pierwszą na świecie wykładzinę GRP utwardzaną promieniami UV do bezwykopowej renowacji rur wody pitnej, i zaprezentował ją na targach IFAT w 2016 roku. 

Było to oparte na znaczących zmianach w istniejących produktach i dalszych nowych rozwiązaniach w całej konstrukcji wykładziny, różnych metodach testowania i technologii łączenia. Po ośmiu latach cieszymy się wieloma pozytywnymi referencjami z całego świata – mówi Tomasz Borowiak, ekspert firmy SAERTEX multiCom, Partnera Platynowego tegorocznej edycji konferencji, który będzie prowadził zarówno pokaz, jak i prezentację drugiego dnia wydarzenia. 

Jakość, renoma i rozpoznawalność od ponad 20 lat - warto tu być!

Międzynarodowa Konferencja, Wystawa i Pokazy Technologii Inżynieria Bezwykopowa to największe w kraju i w Europie Środkowo-Wschodniej spotkanie branżowe osób zainteresowanych technologiami bezwykopowymi. W ciągu kilkunastu lat zgromadziła łącznie tysiące osób, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Podczas dorocznego święta branży bezwykopowej nigdy nie brakuje praktycznych warsztatów, interesujących prelekcji uznanych ekspertów, debat i dyskusji dotyczących najważniejszych tematów, ale również okazji do zabawy, odprężenia i nawiązania biznesowych kontaktów.

Ruszyła już rejestracja na Konferencję. Dostępne są rabaty za zgłoszenie większej liczby uczestników - zaczynają się już od 2 osób.

XXII Międzynarodowa Konferencja, Wystawa i Pokazy Technologii Inżynieria Bezwykopowa odbędzie się w dniach 11–13 czerwca 2024 r. w podkrakowskich Tomaszowicach, a także online poprzez serwis akademia.inzynieria.com.

Zarejestruj się już dziś!

Przeczytaj także: Triki geotechniki - rozpoznanie warunków gruntowo-wodnych dla prac wiertniczych

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!