W tym roku organizatorzy zaprezentują uczestnikom nową, jeszcze bardziej atrakcyjną formułę Konferencji. Mocno postawią bowiem na najbardziej praktyczny aspekt poszerzania wiedzy, czyli pokazy technologii. W całości zostanie im poświęcony jeden dzień wydarzenia. Będzie to świetna okazja, by wszyscy zaangażowani w proces inwestycyjny mogli naocznie przekonać się, jakie narzędzia mają do dyspozycji przy realizacji swoich zadań. Nic bowiem nie umożliwi lepiej wszechstronnej oceny sprzętu i technologii niż zobaczenie ich „w akcji”. 

Autonomiczne roboty latające

Pierwszy dzień konferencji przeznaczono na pokazy technologii, drugi zostanie poświęcony wiedzy teoretycznej. Prelekcje wygłoszą branżowi specjaliści i badacze, będzie też czas na zadawanie pytań i dyskusje.

Jeden z pokazów będzie dotyczył nowoczesnych sposobów inspekcji sieci kanalizacyjnych. Podczas pokazu zostaną zaprezentowane możliwości dronów Hovering Solutions, wykonujących inspekcje sieci kanalizacyjnej. Roboty działają bez pilota, komunikacji radiowej, GPS/GNSS czy oświetlenia. Yuliya Panchy, przedstawicielka firmy Hovering Solutions, opowie w jaki sposób drony rejestrują wysokiej jakości dane, w tym georeferencyjne chmury punktów 3D, obrazy panoramiczne o wysokiej rozdzielczości i generują kompleksowy raport o uszkodzeniach.

Dane te ułatwiają całościową ocenę stanu tunelu, przekrojów i śledzenie zmian w czasie, a Hovering Solutions zapewnia internetową platformę wizualizacji 3D, umożliwiającą łatwy dostęp do analiz – mówi Yuliya Panchy.

W pokazie będą także uczestniczyć Mariusz Iwanejko i Andrzej Światek - eksperci firmy Blejkan S.A.

Informacje z pokazu zostaną rozszerzone i uzupełnione drugiego dnia konferencji, kiedy podczas drugiej sesji technicznej dotyczącej bezwykopowej renowacji Yuliya Panchy opowie o doświadczeniach z wykorzystania autonomicznych robotów latających w inspekcji sieci kanalizacyjnych obszaru metropolitalnego Madrytu.

Obszar metropolitalny Madrytu, zamieszkany przez ponad 6 milionów ludzi milionów ludzi, jest obsługiwany przez jedną z największych w Europie sieci kanalizacyjnych, obejmującą ponad 15 000 km kanalizacji sanitarnej. Okresowe kontrole tej rozległej infrastruktury mają kluczowe znaczenie dla zminimalizowania strat wody, zapobiegania zanieczyszczeniom i rozwiązywania problemów strukturalnych. Tradycyjne metody inspekcji stwarzały ryzyko i były czasochłonne. Roboty kołowe były nieskuteczne w tunelach o dużej średnicy. Idealnym rozwiązaniem stały się autonomiczne drony.

Firma komunalna Canal de Isabel II odpowiedzialna za obieg wody w Madrycie, do inspekcji podziemnych zastosowała autonomiczne roboty latające Hovering Solutions. Drony przeprowadziły inspekcje setek kilometrów kanałów ściekowych, identyfikując wycieki, połączenia i dostarczając dokładne modele 3D dla tuneli i rur o średnicy ponad 800 mm. 

Jakość, renoma i rozpoznawalność od ponad 20 lat – warto tu być!

Międzynarodowa Konferencja, Wystawa i Pokazy Technologii Inżynieria Bezwykopowa to największe w kraju i w Europie Środkowo-Wschodniej spotkanie branżowe osób zainteresowanych technologiami bezwykopowymi. W ciągu kilkunastu lat zgromadziła łącznie tysiące osób, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Podczas dorocznego święta branży bezwykopowej nigdy nie brakuje praktycznych warsztatów, interesujących prelekcji uznanych ekspertów, debat i dyskusji dotyczących najważniejszych tematów, ale również okazji do zabawy, odprężenia i nawiązania biznesowych kontaktów.

Zarejestruj się na Konferencję. Dostępne są rabaty za zgłoszenie większej liczby uczestników - zaczynają się już od 2 osób.

XXII Międzynarodowa Konferencja, Wystawa i Pokazy Technologii Inżynieria Bezwykopowa odbędzie się w dniach 11–13 czerwca 2024 r. w podkrakowskich Tomaszowicach, a także online poprzez serwis akademia.inzynieria.com.

Zarejestruj się już dziś!

Przeczytaj także: Badania odbiorowe wykładzin CIPP – panel dyskusyjny na Konferencji Inżynieria Bezwykopow