Instalacja nowego kanału ściekowego w Atlancie była niezwykłym wyzwaniem i wyjątkowym projektem, podczas którego realizacji połączono metody HDD i mikrotunelowania. Tym, co sprawiło, że projekt okazał się wręcz niezwykły był fakt, że załoga odpowiedzialna za wiercenie musiała poradzić sobie z różnymi typami litej, magmowej skały - granitu. Zmierzona wytrzymałość na ściskanie przewiercanej formacji wahała się pomiędzy 240 do 345 MPa (35000 - 50000 psi).
Fot. Trenchless Technology
Dodatkowym utrudnieniem było to, że wiercenie z założonym spadkiem odbywało się na głębokości około 12 m pod powierzchnią. Zadanie było wykonywane również pod sporą presją czasową.
W całym projekcie wykonano cztery otwory o łącznej długości prawie 305 m (1000 ft), w których zainstalowano kamionkowe rury Can-Clay o średnicy 457 mm (18”’) Wykonawca McCowien Drilling z Pierpont w Ohio zmodyfikował znacząco klasyczne narzędzia wiertnicze aby dostosować je do wymagającego zadania jakim jest praca w ekstremalnie trudno zwiercalnej skale. Wykonawca zastosował maszynę Akkerman 308 GBM i wiertnicę firmy Tulsa Rig Iron jak również wgłębny młot pneumatyczny Halco Storm 500.
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Powiązane
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.