W spotkaniu uczestniczyło w sumie ponad 60 osób, w tym licencjonowani partnerzy Wavin z kilkunastu krajów oraz 16 przedstawicieli z większości Wavin Operating Companies (WOC\'s).Duże zainteresowanie uczestnictwem ze strony naszych klientów wynikało z tradycji poprzednich spotkań. Ze względu na rozszerzony pakiet technologii renowacyjnych w naszej ofercie oraz zmiany w organizacji Wavin Sympozjum poświecone zostało przede wszystkim prezentacji nowych sposobów działań Wavina na rynku renowacji i technologii bezwykopowych.

W części poprzedzającej sympozjum, tylko dla przedstawicieli Wavina każdy miał za zadanie zaprezentować w kilkuminutowym wystąpieniu swoje dotychczasowe dokonania w zakresie renowacji oraz przedstawić informacje o rynku, inwestorach i specyfice potrzeb. Najważniejszą częścią prezentowanych zagadnień stanowiła ta poświęcona nowym możliwościom na rozwijających się rynkach krajów przyjętych do UE w maju br. Zaprezentowano możliwości finansowania inwestycji z różnego rodzaju funduszy pomocowych, działań w celu pozyskania projektów, pomocy w powstawaniu konsorcjów licencjobiorców, itp.

Sympozjum dla Partnerów i licencjobiorców trwało półtora dnia i podzielone zostało na kilka części. Jako motto przyjęto słowa Emersona, "Co uważamy za wyniki naszych działań.... stanowią dopiero ich rozpoczęcie". Organizatorzy zaprezentowali nowa strategię działań rynkowych w odniesieniu do całego procesu decyzyjnego, od koncepcji i projektanta do wykonania i końcowego użytkownika. Dotychczas Wavin sprzedawał produkty licencjobiorcy i w ograniczonym zakresie (głównie użytkownicy) promował swoje rozwiązania i produkty.
Licencjobiorcy i przedstawiciele OCs prezentowali ciekawe projekty i zastosowania technologii Compact Pipe, Compact SlimLiner, TS, Neofit i WIR. Na zakończenie sympozjum uczestnicy uzyskali informacje o pakiecie narzędzi promocyjnych i działaniach o charakterze marketingowym, które są prowadzone na coraz szerszą skalę w ramach Europejskiego Projektu Renowacje.

Trzeba podkreślić, że cała grupa uczestników zjazdu była bardzo pozytywnie i optymistycznie nastawiona do możliwości i rozwoju rynku renowacyjnego. Wiele dyskusji toczyło się w porze posiłków i czasu wolnego. Wszyscy przyjechali, aby poszerzyć swoją wiedzę i skonfrontować ją z innymi. Tego typu spotkania są także ogromnie ważne z punktu widzenia poznania się licencjobiorców z różnych firm i krajów jak również pracowników Wavina, wymiany doświadczeń, nabrania do siebie zaufania.

Sympozjum ponownie zostało zorganizowane na hiszpańskiej wyspie Majorka, co pozwoliło uczestnikom, choć na chwilę zapomnieć o jesieni i nadchodzącej zimie a w przerwach i wolnych chwilach rozkoszować się słońcem i temperaturami powyżej 20 0C i to zarówno powietrza jak i wody w basenach i morzu. Zainteresowani zwiedzili tez Palmę, stolicę wyspy a dla niektórych czas ten kończył się dopiero nad ranem.