Wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarium imprez branży technologii bezwykopowych. Patronat medialny nad imprezą objął m.in. nasz dwumiesięcznik „Inżynieria Bezwykopowa”. Hands-on-Days 2011 zorganizowano przy współpracy światowego producenta maszyn i urządzeń dla technik bezwykopowych - niemiecką firmę Tracto-Technik GmbH & Co.KG.

Firma jest specjalistycznym przedsiębiorstwem, zajmującym się wdrażaniem i produkcją profesjonalnych maszyn oraz urządzeń do technologii bezwykopowych. Już od 1962 r. doskonali i rozszerza ofertę swoich produktów. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w produkcji sprzętu do najcięższych robót inżynieryjnych firma stworzyła niezwykle mocne konstrukcje, w których wykorzystywane są najnowocześniejsze osiągnięcia techniki budowy maszyn. Od blisko 50 lat sprzęt firmy Tracto-Technik obecny jest na budowach całego świata.

Firma DTA-TECHNIK, będąca fabrycznym przedstawicielem Tracto-Technik w Polsce, zajmuje się wdrażaniem i rozpowszechnianiem w naszym kraju technologii opracowanych przez firmę macierzystą. Zapewnia szkolenia, profesjonalne doradztwo, serwis fabryczny oraz dostęp do części zamiennych. Dzięki bezpośredniemu reprezentowaniu producenta, klienci firmy mogą uczestniczyć w szkoleniach oraz pokazach organizowanych przez Tracto-Technik, czego przykładem są zakończone niedawno dni otwarte.

Impreza z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku współorganizatorami Hands-on-Days byli m.in. dostawca płuczek wiertniczych BDC Poland oraz instytucja finansowa Raiffeisen Leasing. Podczas trzydniowego wydarzenia zaprezentowano maszyny Tracto-Technik z serii „S”. Są to urządzenia o niewielkich wymiarach do pracy w ciasnej zabudowie.

Goście mieli okazję poznać serię „S” od strony teoretycznej, podczas cyklu wykładów i prezentacji odbywających się w pierwszej części imprezy. Druga część oparta była na praktycznych pokazach omawianych produktów. Zrealizowano także pokaz technologii GRD „Ciepło prosto z ziemi” oraz przedstawiono procedury projektowe niezbędne podczas  przygotowywania  planów do odwiertów geotermalnych pod pompy ciepła.  

Zaprezentowano nowy produkt Tracto-Technik – GrundoMAT N z koronowaną głowicą. Premierę sprzedaży GRUNDOMAT-ów N zaplanowano na początek 2012 r. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także pokazy maszyn GrundoPIT 40/40S,  GrundoBURST 400S oraz innowacyjnego systemu wciągania rur długich z pozycji studni BurstFORM. Ponadto uczestnicy dni otwartych mogli obejrzeć praktyczny pokaz pneumatycznej pompy odwadniającej GRUNDEX oraz wiertnicy ślimakowej GrundoBORE 200S.

Dla uczestników imprezy przygotowano również konkurs strzelniczy z udziałem Bractwa Kurkowego, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Niewątpliwą atrakcją był koncert kubańskiego saksofonisty Luisa Nubioli wykonującego szlagiery jazzowe.

Dni otwarte Hands-on-Days 2011 były okazją do spotkań ludzi z branży technologii bezwykopowej oraz do wspólnej wymiany doświadczeń. Impreza jak zwykle była świetnie zorganizowana, a jej program obfitował w atrakcje dla uczestników. W imieniu organizatora już dziś zapraszamy na Hands-on-Days 2012.

 Obejrzyj fotogalerię