Dwie największe firmy wiertnicze – Punj Lloyd i Trenchless Engineering Services wywierciły w 2016 r. kilka otworów o długości zbliżającej się do 2 km lub przekraczających tę magiczną granicę.
Fot. Fot. Trenchless Engineering Services
Pierwsza z nich prowadzi prace służące przekroczeniu rzeki Narmada. W trakcie tego projektu zastosowano po raz pierwszy na subkontynencie indyjskim technologię Intersect, działającą w oparciu o metodę detekcji i pomiaru Rotating Magnet Ranging System (RMRS). Planowanie projektu zajęło blisko 12 miesięcy i 78 dni w fazie konstrukcyjnej. Serwis kierunkowy i doradztwo techniczne świadczyła firma Prime Horizontal.
Trenchless Engineering Services poinformowała z kolei o trzech długich instalacjach na terenie Indii. Pierwsza z nich to przekroczenie rzeki Yamuna na dystansie 2000 m. Wiercenie prowadzono w pobliżu miasta Saharanpur w stanie Uttar Pradesh.
Na zlecenie koncernu GAIL spółka umieściła w otworze stalowy rurociąg o średnicy 36” (914 mm), wykorzystując do tego celu urządzenie klasy 3500 kN. Druga instalacja – o długości 2250 m, miała miejsce pod dnem rzeki Narmada w miejscowości Bharuch, położonej w stanie Gujarat. Jej przedmiotem był stalowy rurociąg 8” (204 mm) wykonany dla firmy energetycznej ONGC.
Trzeci z wyróżniających się projektów to kolejna realizacja dla GAIL, polegające na zabudowie 24’’ (610 mm) stalowego gazociągu pod rzeką Godavari w stanie Andhra Pradesh.
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.