Jakie są największe zalety technologii CIPP, dlaczego warto ją wykorzystywać do renowacji różnego rodzaju sieci? Na te i inne pytania odpowiadali przedstawiciele firmy RELINEEUROPE AG, podczas konferencji odbywającej się w Krakowie.
Fot. RELINEEUROPE AG
Technologia CIPP jest w chwili obecnej główną metodą renowacji sieci stosowaną na świecie. Przede wszystkim dlatego, że jest to metoda niezwykle elastyczna, pozwala na zdecydowanie szybszą realizację prac. Jej zaletą jest również fakt, że wykorzystuje półfabrykaty – rękawy produkowane w fabryce, po czym dostarczane są na plac budowy i dopiero tam utwardzane. Trzeba podkreślić również, że tą metodą możemy wykonywać renowacje sieci o różnych średnicach – mówił Günter Kaltenhauser z firmy RELINEEUROPE AG.
Dowodem na rosnącą popularność technologii CIPP są również statystyki firmy RELINEEUROPE. W 2010 r. wyprodukowała ona ponad 189 km rękawów, a w 2015 r. było to już ponad 558 km.
Wśród projektów, które zostały zrealizowane z ich zastosowaniem, a które pokazują duże możliwości, jakie niesie ze sobą technologia CIPP, wymienić należy renowację sieci w Belgii, gdzie rękawy utwardzane na miejscu wyprodukowane przez tę firmę posłużyły do renowacji sieci o stosunkowo dużej średnicy – DN1400. Zadanie to przeprowadzone zostało w okresie zimowym, gdy temperatura osiągała -5 stopni C. Z kolei w Bawarii z użyciem naszych produktów wykonano renowację sieci o profilu prostokątnym (1100 x 1200 mm) – powiedział Kaltenhauser. Renowacji CIPP mogą być też poddawane pionowe (wertykalne) odcinki sieci, np. studzienki kanalizacyjne – dodał.
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.