Dostawa nowego sprzętu powinna być połączona ze szkoleniem z zakresu jej użytkowania. Najlepiej, jeśli odbywa się ono w rzeczywistych warunkach. Tylko wtedy nowy użytkownik będzie mógł w szczegółach zapoznać się z działaniem zakupionych urządzeń. Tak też było podczas dostawy zestawu przeciskowego i przejścia wykonanego pod drogą wojewódzką.
Przeciski pod drogami GrundoMAT 95N. Fot. DTA-Technik sp. z o.o.
Dostawa sprzętu GrundoMAT 95N realizowana była dla przedsiębiorstwa świadczącego usługi gazownicze – firmy „Inbudgaz” s.c. Marek Pleśniak i Edward Żygadło z Legnicy.
Jak działa maszyna przeciskowa z głowicą koronową?
Tego typu maszyna z głowicą koronową nadaje się przede wszystkim do gruntów kamienistych, toczących się i kompaktowych. Czubek dłuta wybija otwór pilotowy, a korona tnie grunt. Rozdrabniana ziemia przemieszczana jest do kanałów, kierowana do tyłu i wypierana na zewnątrz. Dzięki tej zasadzie działania głowica koronowa odznacza się najwyższą celnością i siłą przebicia, również w trudnych, kamienistych gruntach.
15 m pod drogą
Dostawa została połączona ze szkoleniem dla nowego nabywcy i realizacją przecisku o długości 15 m na potrzeby przyłącza gazowego do budynku mieszkalnego. Po wykonaniu przecisku zainstalowano rurę osłonową o średnicy 75 mm.
Przecisk drogowy został zrealizowany pod powierzchnią drogi wojewódzkiej w czasie krótszym niż 30 minut. Zastosowanie maszyny GrundoMAT znacząco ograniczyło koszty związane choćby z odbudową nawierzchni jezdni.
Zadanie | przecisk na potrzeby przyłącza gazu do budynku mieszkalnego |
Czas realizacji | około 30 minut |
Długość odcinka | 15 m |
Maszyna | GrundoMAT 95N |
Wykonawca | „Inbudgaz” s.c. Marek Pleśniak i Edward Żygadło z Legnicy |
Tab. 1. Wybrane dane projektu
Przeczytaj także: Pneumatyczne krety z bliska
Przeciski pod drogami to metoda polegająca na rozpychaniu ziemi na wymiar wkładanych w nią rur osłonowych. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania gleba zamiast być odbierana, jest zagęszczana w miarę wzrostu objętości wykonywanego otworu.
Przeciski pod drogami to świetne rozwiązanie dla bezinwazyjnego przeprowadzenia kabli, a także sieci elektrycznych, gazowych i ciepłowniczych.
Prace z wykorzystaniem metody przecisków pod drogami są bardziej ekonomiczne niż tradycyjne rozwiązania, ponieważ nie wymagają niszczenia nawierzchni dróg i późniejszego przywracania ich do pierwotnego stanu. Ponadto o wiele rzadziej wpływają one na płynność ruchu drogowego czy komfort osób zamieszkujących budynki mieszczące się niedaleko placu budowy. Dzięki zastosowaniu wspomnianej metody prace zostaną wykonane szybciej, taniej i w o wiele mniej uciążliwy sposób niż ma to miejsce przy robotach budowlanych i drogowych z wykorzystaniem ciężkiego sprzętu.
Przeciski pod drogami zazwyczaj wykonywane są przy użyciu urządzeń pneumatyczno-hydraulicznych, powszechnie zwanych „kretami”.
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.