Partnerzy portalu

ZŁOMBOL 2018 – bezwykopowa reprezentacja dotarła do Grecji

Ekipa jest już na miejscu!


Opublikowano: 01-09-2018 (Aktualizacja: 05-09-2018) Źródło: inzynieria.com

Miło nam poinformować, że załoga Tomasza Goździora i Anny Podhajskiej-Goździor, naszych branżowych znajomych, wzięła udział w charytatywnej akcji ZŁOMBOL – 4 września ekipa dotarła na miejsce!


Ekipa na parkingu w Serbii. Fot. Tomasz Goździor Ekipa na parkingu w Serbii. Fot. Tomasz Goździor

Ekipy biorące w niej udział wystartowały z Katowic 1 września w samo południe. Ich celem było dojechać na Półwysep Chalkidiki w Grecji na 5 września. Pieniądze zebrane dzięki tej inicjatywie zostaną przeznaczone na wsparcie domów dziecka. W akcję włączyło się aż 836 zespołów! 

Fot. Facebook/anna.podhajska Fot. Facebook/anna.podhajska

Czym jest ZŁOMBOL?

Rajd, w którym biorą udział załogi poruszające się wyłącznie samochodami „o socjalistycznej/komunistycznej produkcji lub konstrukcji”, ma już ponad 10-letnią tradycję. Wszystko zaczęło się w 2007 r., kiedy to kilku znajomych wpadło na pomysł przejechania starym samochodem trasy z Katowic do Monte Carlo. Ich celem była zbiórka pieniędzy dla śląskich domów dziecka.

Od tej pory co roku z Katowic w kilkudniową podróż wyruszają ekipy posiadające stare pojazdy i chcące wesprzeć tę charytatywną akcję. Pokonują z reguły dystans wynoszący około 2,5 tys. km. Co roku meta przypada w innym miejscu – raz jest to lokalizacja w „ciepłym” kraju, raz w „zimnym”. Tym razem wybór padł na Grecję, a długość trasy to ponad 1,5 tys. km.

ZŁOMBOL z roku na rok zyskuje coraz szersze grono sympatyków. Każda z ekip chcących wziąć udział w rajdzie jest zobowiązana pozyskać od darczyńców minimum określoną w regulaminie kwotę, która w całości przeznaczana jest na cel charytatywny, natomiast załogi jadą w trasę na własny koszt.

ZŁOMBOL 2018 – tym samochodem załoga Tomasza Goździora i Anny Podhajskiej-Goździor pojechała do GrecjI ZŁOMBOL 2018 – tym samochodem załoga Tomasza Goździora i Anny Podhajskiej-Goździor pojechała do GrecjI

Znaczna część firm z branży bezwykopowej, łącznie z nami (Wydawnictwo INŻYNIERIA), dołączyła do akcji i przekazała darowizny na ten szczytny cel, dzięki czemu załoga Tomasza Goździora i Anny Podhajskiej-Goździor dumnie będzie reprezentować „bezwykopowców”.

W trasę wyruszyły też inne ekipy bezwykopowe, a także reprezentaci branży wod-kan.

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!