• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

E-Power Pipe® firmy Herrenknecht nagrodzona na targach Bauma 2019

Opublikowano: 09-04-2019 Źródło: inzynieria.com
Autor Magdalena Januszek
Magdalena Januszek
inzynieria.com

7 kwietnia br., tj. w przeddzień rozpoczęcia 32. edycji targów budowlanych Bauma, rozdano Innovation Awards. Wyróżnienia te przyznane zostały w pięciu kategoriach: Maszyny, Podzespoły/Systemy cyfrowe, Prace budowlane/Proces budowlany/Metoda budowlana, Badania/Nauka, Projekt. W kategorii Maszyny na pierwszym miejscu znalazło się rozwiązanie bezwykopowe firmy Herrenknecht AG - system E-Power Pipe®.


E-Power Pipe®. Fot. Herrenknecht AG. E-Power Pipe®. Fot. Herrenknecht AG.

E-Power Pipe® to bezwykopowa metoda instalacji kabli podziemnych, ekonomiczna i przyjazna środowisku. Wykorzystanie tego rozwiązania pozwala na wykonanie otworów o niewielkich średnicach, znaczących długościach i na niewielkiej głębokości. Jak zauważono, prace wykonywane z zastosowaniem tego systemu przeprowadzane są z dużą precyzją i szybkością.

Już w momencie pierwszego wdrożenia metoda E-Power Pipe® okazała się bardzo przekonująca. Bezwykopowa instalacja kabli, możliwa dzięki wykorzystaniu tej metody, wpłynie pozytywnie na poziom ochrony środowiska, umożliwi szybki postęp budowy, a także wysoki poziom jakości realizacji prac. Metoda jest również bardzo ekonomiczna – powiedział Ulrich Schaffhauser. Metoda ta została opracowana przez firmę Herrenknecht AG we współpracy z Amprion GmbH i RWTH Aachen University. Fakt, że E-Power Pipe® okazała się sukcesem w pierwszych projektach, był warunkiem uzyskania nagrody Innovation Award.

Innovation Award dla firmy Herrenknecht AG. Fot. Herrenknecht AG

Innovation Award dla firmy Herrenknecht AG. Fot. Herrenknecht AG

Konkurentami tego rozwiązania w kategorii Maszyny były: jeden z obecnie największych żurawi w swojej klasie, 370 EC-B Fibre, Liebherr-Werk Biberach GmbH, a także nowa frezarka na zimno z MILL ASSIST firmy Wirtgen GmbH.

32. Międzynarodowe Targi Specjalistycznych Maszyn Budowlanych, Sprzętu i Urządzeń Stosowanych w Budownictwie oraz Maszyn Górniczych Bauma, największe targi budowlane na świecie, odbywające się w niemieckim Monachium, rozpoczęły się 8 kwietnia br. i potrwają pięć dni, do 14 kwietnia.

Stoisko Herrenknecht AG, Bauma 2019. Fot. Herrenknecht AG

Stoisko Herrenknecht AG, Bauma 2019. Fot. Herrenknecht AG

Czekamy tu na naszych klientów i partnerów projektowych, liczymy na rozmowę na temat obecnej kondycji branży tunelowej i jej przyszłości – powiedział Martin Herrenknecht, założyciel i prezes zarządu spółki. Dla nas targi Bauma to idealna platforma, dzięki której możemy informować branżę o przełomowych innowacjach technologicznych. Otrzymanie Innovation Award 2019 dla E-Power Pipe® oceniam jako udany start.

Przeczytaj także: Bauma 2019: tego nie wiesz o największych targach budowlanych na świecie

Powiązane

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.

    Bezwykopowa renowacja kanalizacji, studni i rurociągów, Producent rur, paneli i zbiorników GRP, Producent rękawów CIPP - polimerowych, filcowych i nasączanych żywicą, Renowacja kanalizacji, budowa sieci wodociągowej - technologie bezwykopowe