Czy rację mają Amerykanie, mówiący, że „w Teksasie wszystko jest większe”? Jednym z przykładów na potwierdzenie tej tezy jest projekt, który polegał na zabudowie stalowego rurociągu osłonowego o średnicy 30” na dystansie aż 2565 m. Magazyn „Trenchless Technology” uznał tę inwestycję za Projekt roku 2019 w dziedzinie bezwykopowej budowy.
Teksas: zabudowa stalowego rurociągu z zastosowaniem techniki Intersect. Fot. Trenchless Technology
Instalacja zlecona została przez spółkę naftową Fasken Oil. W obrębie rurociągu osłonowego zainstalowano trzy rurociągi, służące do transportu płynnych węglowodorów oraz ścieków. Poprowadzono je pod ruchliwymi drogami i skrzyżowaniami miasta Midland w zachodniej części stanu Texas.
Otwór zrealizowano z wykorzystaniem techniki Intersect i dwóch urządzeń wiertniczych firmy Vermeer. Co ciekawe, rurociągi, które stały się częścią systemu przesyłowego budowanego dla spółki, były prefabrykowane w trakcie realizacji projektu, wzdłuż drogi szybkiego ruchu.
Teksas: zabudowa stalowego rurociągu z zastosowaniem techniki Intersect
Projekt zrealizowała amerykańska firma wiertnicza Hard Rock Directional Crossing z San Antonio.
Naszym sukcesem w branży jest angażowanie się w skomplikowane inwestycje od momentu rozpoczęcia pracy nad przygotowaniem projektu aż do budowy włącznie – powiedział Cory Baker z Hard Rock Directional Drilling.
Według Roberta Myersa, właściciela firmy wykonawczej, kluczem do realizacji zadania było odpowiednie zaplanowanie działań, zatrudnienie wysoko wykwalifikowanych i wyszkolonych członków załogi i zapewnianie im zasobów potrzebnych do wykonania pracy.
Przeczytaj także: Bezwykopowe, wyróżniające się projekty roku 2019 na rynku amerykańskim
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.