Wiadomo już, kto zajmie się bezwykopową renowacją kanalizacji sanitarnej w Sandomierzu. Do odnowy sieci wykorzystana ma być metoda CIPP (ang. Cured In Place Pipe).
Renowacja kanalizacji. Fot. eyewave/Adobe Stock
W Sandomierzu objęte renowacją zostaną odcinki kanalizacji o łącznej długości ponad 450 m i średnicach od DN200 do DN300. Przeznaczony do odnowy fragment o długości 48 m znajduje się w ul. Maciejowskiego (DN200, kamionka). Pozostałe funkcjonują w ulicach Słowackiego i Ogrodowej: o długościach 87 m (DN200), 23 m (DN250) oraz 72 m (DN300) powstały z kamionki; o długości 222 m i średnicy DN300 zbudowano z betonu.
Jak wynika z ogłoszenia o przetargu, szansę na otrzymanie tego zamówienia miały tylko takie firmy, które nie wcześniej niż w trakcie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym czasie, zrealizowały minimum trzy roboty budowlane w zakresie renowacji kanałów sanitarnych metodą rękawa nasyconego żywicą epoksydową, w tym przynajmniej jedną o wartości co najmniej 400 tys. zł. Wraz z podaniem rodzaju, wartości i daty robót, a także miejsca wykonania i zamawiających, należało załączyć dowody określające, czy prace zostały wykonane należycie, zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone.
Zainteresowanie realizacją tego zadania wyraziła tylko firma Cons Control System (ponad 365,1 tys. zł.). Oferta spełnia wymogi, więc Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej (PGKiM) w Sandomierzu uznało ją za korzystną.
Długość sieci kanalizacyjnej w Sandomierzu (sanitarnej, ogólnospławnej oraz deszczowej) wraz z przyłączami wynosi około 175 km.
Przeczytaj także: MPWiK Lublin postawiło na metody bezwykopowe
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.