Konferencję, przed oficjalnym otwarciem, zainicjują warsztaty, których uczestnicy zapoznają się m.in. z metodami planowania renowacji przewodów i czynnikami decydującymi o ich doborze. Zaprezentują podejście obliczeniowe stosowane w projektowaniu wykładzin CIPP.

Podczas I sesji będą omawiane nowości na rynku CIPP, udział tego rozwiązania w rynku technologii bezwykopowych renowacji sieci w Polsce, czy ocena oddziaływania metody CIPP na środowisko w porównaniu do tradycyjnej wymiany rur. Eksperci poruszą problemy związane z kryterium najniższej ceny w przetargach w obliczu silnie rosnących kosztach materiałów i robocizny. Porównają też wykładziny szklane z filcowymi.

W trakcie kolejnej, II sesji, poruszone zostaną takie tematy, jak zapewnienie jakości renowacji rękawami utwardzanymi na miejscu, czy kwestie zrównoważonego rozwoju w rewitalizacji przepustów kolejowych i drogowych z użyciem technologii CIPP. Do niedawna w takich przypadkach stosowano metody tradycyjne związane z rozbiórką starego obiektu i budowie nowego. Przedstawione zostaną też technologie renowacji metodą CIPP różnego rodzaju studzienek kanalizacyjnych, ze wskazaniem przyczyn uszkodzeń, doboru rozwiązań oraz ich wad i zalet.

O projektowaniu rękawów CIPP dla rurociągów ciśnieniowych (z przeglądem dostępnych metod i narzędzi obliczeniowych dla rurociągów ciśnieniowych), instalacji wykładzin w magistralach wodociągowych zimą oraz badaniach laboratoryjnych rękawów do renowacji przewodów wodociągowych przy ich odbiorze zgodnie z nową normą PN-EN ISO 11298-4, będą mówić eksperci w III sesji wydarzenia. Po każdej sesji zaplanowano panele dyskusyjne.

Zwieńczeniem spotkania będzie sesja IV, na której zostaną zaprezentowane wytyczne Polskiego Stowarzyszenia Technologii Bezwykopowych dotyczące badań odbiorowych wykładzin CIPP. To owoc trwającej ponad dwa lata pracy nad opracowaniem wytycznych „Badania odbiorowe wykładzin CIPP instalowanych w rurociągach sieci i instalacji zewnętrznych”. Jest to zbiór zasad służących sprawdzeniu, czy wykonana wykładzina odpowiada założeniom przyjętym przez projektanta i spełnia wymagania zawarte w specyfikacji. Dokument był konsultowany publicznie oraz zrecenzowany przez uznane grono profesorskie.

Zapraszamy do dołączenia do obrad stacjonarnie, a także online na platformie Akademia Inżynierii. Można wziąć udział tak w samych warsztatach, jak i w całym wydarzeniu. Szczegóły znajdują się na stronie www konferencji.

Przeczytaj także: Konferencja CIPP w Łodzi – i online. Bądźmy razem mimo pandemii