Kolektor, który odbiera nieczystości z lewobrzeżnej części Warszawy, ciągnie się na długości prawie 5 km przecinając Żoliborz i Bielany. Przy jego renowacji po raz pierwszy w Polsce zastosowano na taką skalę metodę reliningu zapobiegając dalszej eksfiltracji ścieków do gruntu.   

Kontrakt z wykonawcą – firmą Blejkan S.A. podpisano w 2018 r. a koniec robót początkowo przewidywano na wrzesień 2020 r. Niestety, choć na placu budowy 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu pracowało 40 osób, nieprzewidziane sytuacje, takie jak silne ulewy lub awarie systemu przesyłającego ścieki z lewobrzeżnej części Warszawy pod Wisłą do oczyszczalni Czajka, opóźniły ostateczny koniec inwestycji.

Podczas webinaru „Bezwykopowa renowacja kolektorów grawitacyjnych dużych średnic – doświadczenia z realizacji kolektora Burakowskiego w Warszawie”, który odbędzie się online za pośrednictwem platformy Akademia Inżynieria 20.04.2022, wypowiedzą się wszystkie strony procesu inwestycyjnego: zamawiający, projektant, inżynier kontraktu oraz wykonawca.

Zapowiadamy wystąpienie inżynierów kontraktu z firmy PM Partners sp. z o.o., którzy opowiedzą m.in. o tym, jakie trudności w realizacji projektu sprawiały silne ulewy. W jaki sposób poradzono sobie z problemem transportu rur we wnętrzu kanału oraz jak rozwiązano problem specjalistycznego wzmocnienia konstrukcji kolektora oraz otaczającego go ośrodka gruntowego?

Prelegentami z ramienia PM Parterns. Sp. z o.o. będą:

  • Małgorzata Mackiewicz-Mikulska – kierownik zespołu – Inżynier;
  • Paweł Piskorskin– inspektor nadzoru branży sanitarnej
  • Marcin Burger – inspektor nadzoru branży konstrukcyjnej.

Szczegółowy plan webinarium oraz BEZPŁATNE zapisy dostępne są na portalu Akademia Inżynieria.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal inzynieria.com oraz kwartalnik „Inżynieria Bezwykopowa”.

Za realizację webinarium na platformie Akademia Inżynieria oraz transmisję na żywo na fanpage „Inżynieria Bezykopowa” na portalu Facebook odpowiada Quality Studio.


Może Cię także zainteresować: Ditch Witch – wiosenne spotkanie w Barcelonie